Kaczyński: Atakują nas, ale sami dajemy argumenty. Możemy przegrać wybory

Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak
Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak
Jarosław Kaczyński podczas Rady Politycznej PiS krytykował partię za zbyt duży nepotyzm. - On nie jest szeroki, ale opozycja z niego korzysta. Jeśli tego nie zmienimy, nie wygramy wyborów - ostrzegał lider Zjednoczonej Prawicy.

Przemówienie wicepremiera ds. bezpieczeństwa i prezesa PiS skoncentrowane było na problemie nepotyzmu w szeregach obozu władzy, a także "Polskiego Ładu", który zdaniem Kaczyńskiego jest zakłamywany w mediach. 

 

Zobacz też:

Kongres PiS. Kaczyński: Trzeba rozstać się z ludźmi, którzy źle nam życzą

Zjednoczona Prawica o wystąpieniu Tuska. "Niepokoi stan emocjonalny, tupet, żałosne"

Kaczyński uderza się w pierś 

- Zdarzały się. niestety, przypadki krzywd, złe decyzje personalne. Musimy to wszystko naprawić i doprowadzić takiego stanu, aby nasza formacja była w tych sprawach bez zarzutów - mówił do zebranych na kongresie PiS. 

- Trzeba się pochylać nad sprawami zwykłych ludzi. Obojętność może mieć fatalne skutki. To my jesteśmy dla narodu, społeczeństwa i obywateli, nie odwrotnie jako politycy - zaznaczył Kaczyński. 

- Niestety, nie wszystko idzie dobrze w naszej ojczyźnie. O tym jednak nie będę mówił w tym miejscu - zastrzegł tajemniczo prezes PiS. 

W opinii Kaczyńskiego, w przestrzeni publicznej pojawia się zbyt wiele nieprawdziwych zarzutów wokół "Polskiego Ładu", którego wdrożenie pozwoli Polsce wejść na ścieżkę rozwoju najbogatszych państw w Europie. Dawno nie było takiego poziomu zakłamania, jak w przypadku tego programu. Musimy wszyscy "Polskiego Ładu" bronić - apelował. 


- Trwa akcja przeciwko nam, ale my też jesteśmy winni. Opozycja korzysta z problemu nepotyzmu. Cieszę się, że wczorajsza uchwała przeszła jednogłośnie. Jeśli tego nie zmienimy, nie wygramy wyborów - stwierdził Kaczyński. Wczoraj kierownictwo PiS przyjęło uchwałę, która uniemożliwia zasiadanie w radach nadzorczych spółek skarbu państwa członków rodzin polityków tej partii. To efekt wielu prasowych doniesień o żonach i dzieciach członków PiS z intratnymi, państwowymi posadami.

Kaczyński poruszył też temat polskiej wsi. Jest agenda, którą przedstawił nam Paweł Kukiz, poseł Jarosław Sachajko. Znalazło się tam wiele dobrych pomysłów, które trzeba wprowadzić w życie. Mamy też swoją, obszerną agendę - argumentował lider PiS. 

Zmiany w strukturach PiS

Podczas obrad partii rządzącej mają zostać dokonane zmiany we władzach, o których pisaliśmy w Salonie24. Jedną z nich będzie mianowanie Mateusza Morawieckiego wiceprezesem PiS w miejsce Adama Lipińskiego. 

Ponadto Kaczyński zamierza rekomendować na to stanowisko obecnych wiceprezesów: Beatę Szydło, Joachima Brudzińskiego, Antoniego Macierewicza, Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego. Sekretarzem Generalnym PiS będzie Krzysztof Sobolewski. 

Poza tym, dojdzie do wzmocnienia Komisji Etyki i Komitetu Politycznego PiS. Skład Komitetu Politycznego powiększy się z obecnych 33 do 39 osób. Według PAP znajdą się w nim Michał Dworczyk, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, jak też posłowie Joanna Borowiak, Barbara Bartuś oraz Marek Ast. 

Czytaj: 

Zakupy w niedzielę w miejscach turystycznych? Poseł PiS zapowiada dokręcenie śruby

Malutkie dziecko w wypadku straciło rodziców. Sprawca był prawdopodobnie pijany

Prezes NBP Adam Glapiński dla salon24.pl. "W ciągu 10 lat przegonimy Włochy"


GW

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka