Piłkarz Evertonu zatrzymany przez policję pod zarzutem pedofilii

Klub Everton FC już zapowiedział współpracę z organami ścigania. Fot.: flickr.com
Klub Everton FC już zapowiedział współpracę z organami ścigania. Fot.: flickr.com
Jak podały angielskie media, policja w Manchesterze aresztowała w ubiegłym tygodniu piłkarza klubu Premier League. Zawodnikowi Evertonu ma być postawiony zarzut pedofilii.

Ze szczątkowych informacji wynika, że aresztowany to 31-letni piłkarz klubu Everton FC, występującego w angielskiej Premier League, a także reprezentant swojego kraju. Stawiany mu przez organy ściągania zarzut dotyczy uprawiania seksu z dziećmi. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu w piątek, 16 lipca.

Piłkarz zawieszony

Angielska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Klub zawiesił piłkarza i zapowiedział, że zamierza współpracować ze służbami w celu wyjaśnienia sytuacji. Nazwisko zawodnika nie może być jeszcze podane do wiadomości publicznej ze względów prawnych.


Czytaj także:

Szok w klubie

O wydarzeniu, jako pierwsze, poinformowało brytyjskie „The Mirror”. Everton przekazał dziennikarzom tabloidu krótkie oświadczenie: „Możemy potwierdzić, że zawiesiliśmy gracza z pierwszej drużyny w oczekiwaniu na dochodzenie policyjne. Klub zamierza wspierać władze w dochodzeniu i nie będzie teraz składał żadnych dalszych oświadczeń”.

Informacja w klubie z Liverpoolu wywołała ogromny szok. „Oczywiście, ta sprawa musi zostać w pełni zbadana. Zarzuty tego rodzaju wywołały znaczne zaniepokojenie wśród wszystkich członków klubu, fanów i szerszej publiczności" - powiedziała osoba powiązana z Evertonem cytowana przez portale internetowe w Anglii.

Spekulacje dotyczące personaliów

W Internecie pojawiły się spekulacje, o którego piłkarza może chodzić. Wskazanie go na podstawie przekazanych przez policję w Manchesterze informacji nie jest trudne, ale trzeba wstrzymać się z tym w czasie prowadzonego postępowania. Na razie wiadomo tylko, że zawodnik wyszedł z aresztu za kaucją, ale docelowo grozi mu kilka lat więzienia.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo