Kierowca autokaru zasnął w czasie jazdy. Zginęło 10 osób

Wypadek chorawckiego autokaru. fot. Twitter
Wypadek chorawckiego autokaru. fot. Twitter
Autokar wypadł z drogi w pobliżu Slavonskiego Brodu. Zginęło dziesięć osób. Kierowca został aresztowany. Zatrzymany przyznał, że zasnął w czasie jazdy.

Chorwacja. Tragiczny wypadek autokaru

Jak informuje chorwacki portal totalcroatianews, prokurator zapytany, czy kierowca przyznał, że zasnął w czasie jazdy i dlatego pojazd wpadł w poślizg, powiedział: "Według informacji, które mam od policji będącej na miejscu zdarzenia, tak właśnie twierdzi, ale okoliczności będą nadal ustalane."Pranjić poinformował, że śledztwo jest prowadzone i prawdopodobnie zostanie wszczęte postępowanie karne przeciwko 52-letniemu kierowcy, obywatelowi Kosowa, który, jak dodał, jest obecnie podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego z poważnymi konsekwencjami. Drugi kierowca zginął w wypadku.

Wiele ofiar śmiertelnych

Prokurator podsumował na konferencji prasowej, że autobus z kosowskimi numerami rejestracyjnymi, jadący z Frankfurtu nad Menem do Prisztiny, stolicy Kosowa, wpadł o 6 rano w poślizg, zsunął się z autostrady i przewrócił na bok. Na jego pokładzie było 69 pasażerów, dziesięciu zginęło.Służby ratunkowe udzieliły pomocy 45 osobom, z których 15 jest poważnie rannych, w tym mała dziewczynka, powiedział minister zdrowia Vili Berosz w niedzielę po wizycie na miejscu katastrofy.

Ofiarami byli obcokrajowcy

Policja nie ujawniła na razie narodowości i tożsamości ofiar. Według chorwackich portali autokarem jechali obywatele Kosowa, którzy pracują w Niemczech i wracali z rodzinami do domu na wakacje.

Do wypadku doszło na autostradzie A3, która biegnie od granicy ze Słowenią w Breganie do granicy z Serbią w Lipovacu. Trasa ta była kiedyś częścią autostrady Braterstwo i Jedność łączącej republiki byłej Jugosławii: Słowenię, Chorwację, Serbię i Macedonię.


KJ

Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości