Zaszczepionieni, którzy się zakazili wirusem, nie infekują innych.
Zaszczepionieni, którzy się zakazili wirusem, nie infekują innych.

Zaszczepionieni, którzy zakazili się COVID-19, nie infekują innych. Raport z Izraela

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej - głosi raport portalu The Times of Israel.

Zaczepieni nie przenoszą koronawirusa

Według danych izraelskiego ministerstwa zdrowia zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

Z badań wynika, że zdecydowana większość (80 proc.) zaszczepionych, którzy zakazili się SARS-coV-2, nie przeniosła koronawirusa na nikogo innego podczas koncertów, w restauracji, siłowni lub w podczas imprez publicznych.

Kolejne 10 proc. przeniosło koronawirusa na jedną inną osobę w tych miejscach, a 3 proc. zainfekowało dwie lub trzy inne (dla pozostałych 7 proc. nie jest jasne, czy były odpowiedzialne za zainfekowanie innych). Raport nie zawierał szczegółowych informacji o tym, ile osób zostało zarażonych przez niezaszczepione osoby.

Koronawirus w Izraelu


Dane opublikowano po tym, jak ministrowie zatwierdzili przywrócenie tzw. zielonej przepustki, ograniczającej frekwencję na dużych imprezach do osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub tych, którzy przedstawili ważny negatywny wynik testu.

Wznowione ograniczenia będą miały zastosowanie od 29 lipca zarówno do imprez w pomieszczeniach, jak i plenerowych z ponad 100 uczestnikami. Wymóg przedstawienia dowodu szczepienia, wyzdrowienia lub negatywnego testu z ostatnich 72 godzin będzie dotyczył tylko osób w wieku 12 lat i starszych. Poniżej tego wieku nie będzie żadnych ograniczeń, chociaż oczekuje się, że zasady dla osób poniżej 12 roku życia zostaną ogłoszone w przyszłości.

Władze podały, że zielona przepustka zostanie przywrócona również na imprezach sportowych, w siłowniach, restauracjach, konferencjach, atrakcjach turystycznych i w domach kultury, jednocześnie podkreślono, że na spotkaniach nie będzie limitów osobowych.

KJ

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj62 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości