Pierwszy medal dla Polski! Reakcja Szpakowskiego bezcenna

PAP/Leszek Szymański
PAP/Leszek Szymański
Mamy już pierwszy medal, który przywieziemy z Igrzysk w Tokio. Wszystko zawdzięczamy Agnieszce Kobus-Zawojskiej, Marcie Wieliczko, Marii Sajdak i Katarzynie Zillmann. Panie zdobyły srebro we wioślarstwie.

Czwórka podwójna kobiet ze srebrem!

To nie mogło skończyć się inaczej! Polska zdobyła pierwszy medal w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Czwórka podwójna kobiet w olimpijskim finale wioślarskim od początku była typowana do medalu. 

Za ich sukcesem przemawiało między innymi to, że nie raz Polki zwyciężały różnego rodzaju zawody, w 2018 roku sięgnęły po złoty medal mistrzostw Europy i świata. Oprócz tego za ich wysokimi szansami w igrzyskach przemawiał stabilny skład, w którym pływają praktycznie niezmiennie od czterech lat.

Zobacz także:

Polki dały się wyprzedzić tylko Chinkom

W zawodach zwyciężyły Chinki. Trzecie miejsce zajęły Australijki. Bardzo długo zagrożeniem były dla nas Niemki, które zajmowały drugie miejsce. Na szczęście na ostatnich 500 metrach Polki wyprzedziły rywalki z Niemiec, które zaczynały już opadać z sił. Nie miały wtedy żadnych szans ze zdeterminowanymi i głodnymi medalu Polkami.

Dariusz Szpakowski wrócił do komentowania i pyk! Mamy medal!

Zmagania Polek z przejęciem komentował Dariusz Szpakowski, który jak zwykle - cieszył się z medalu zupełnie tak, jakby walczył o niego u boku Kobus-Zawojskiej, Wieliczko, Sajdak i Zillmann.

- Dziewczyny idźcie po swoje! Płyńcie po swoje! Sięgnijcie po ten medal Ładniejszy w kolorze niż w Rio! [...] Wreszcie srebro! Otwarcie medalowe w Tokio! Kochamy was - wybrzmiały w nocy słowa radości. 

Kontrowersje wokół Szpakowskiego

Dwa dni przed finałem Euro 2020 szef TVP Sport poinformował, że Szpakowski nie będzie komentował meczu Anglia - Włochy.

Był to prawdziwy szok, ponieważ Szpakowski pracuje w Telewizji Polskiej niemal 40 lat i w tym czasie komentował wszystkie mecze na największych imprezach - mistrzostwach Europy i świata w piłce nożnej (z wyjątkiem Euro w 2008 roku, kiedy turniej relacjonował Polsat).

Brak jego głosu w finale Euro wzbudził masę kontrowersji, choć zdecydowana grupa internautów zaznaczała, że jest to koniec pewnej ery.

Teraz na szczęście razem ze Szpakowskim mogliśmy cieszyć się z medalu Polek - naszego pierwszego medalu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport