Niedzielski zapowiedział monitorowanie antyszczepionkowców w Internecie

Minister Adam Niedzielski zapowiedział internetowy monitoring antyszczepionkowców. Fot.: PAP
Minister Adam Niedzielski zapowiedział internetowy monitoring antyszczepionkowców. Fot.: PAP
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Białymstoku minister zdrowia Adam Niedzielski i Adam Andruszkiewicz, odpowiedzialny w rządzie za cyfryzację, zapowiedzieli stworzenie systemu internetowego. Ma on monitorować wpisy o szczepieniach.

- Będziemy monitorować to, co dzieje się w Internecie - zapowiedział minister Adam Niedzielski odnośnie działań antyszczepionkowców w sieci. - Mamy informacje, że część tego hejtu w Internecie może mieć związek z innymi państwami - dodał.

Dominujący wariant Delta

Minister zdrowia na konferencji prasowej poinformował, że w Polsce zakażenia wariantem Delta stanowią już aż 80 proc. wszystkich zakażeń na koronawirusa. Wariant Alfa (wcześniej: brytyjski) to niecałe 10 proc.


- Realizuje się ten scenariusz dominacji wariantu Delta, który jest realnym zagrożeniem pod kątem generowania nowych zakażeń, pod kątem pewnej niewiadomej, która dotyczy tego jak zjadliwa jest ta mutacja wirusa i czy przełoży się ona na zwiększoną liczbę hospitalizacji - powiedział na konferencji szef resortu zdrowia.

Czytaj także:

Obostrzenia jesienią

Niedzielski zapowiedział, że obostrzeniami podczas jesiennej fali pandemii będą objęte regiony z najniższym wskaźnikiem szczepień przeciw COVID-19.

- Jesteśmy w punkcie, w którym liczba zakażeń zdecydowanie rośnie, musimy się liczyć z tym, że w kolejnych tygodniach dojdzie do przyspieszenia; jedyną bronią, którą dysponujemy są szczepienia - powiedział minister zdrowia, który w środę odwiedził Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj155 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości