Kolejna kłótnia w Konfederacji. Tym razem poszło o ONR

Liderzy Konfederacji - G. Braun, J. Korwin-Mikke i R. Winnicki. Fot.: Instagram/Konfederacja
Liderzy Konfederacji - G. Braun, J. Korwin-Mikke i R. Winnicki. Fot.: Instagram/Konfederacja
Politycy i działacze Konfederacji Wolność i Niepodległość stają się znani z internetowych kłótni. Niedawno partię podzieliła kontrowersyjna wypowiedź modelki. Teraz asystenci liderów i posłów ugrupowania pospierali się na Twitterze o ONR.

Wszystko zaczęło się od twitterowego wpisu asystenta Janusza Korwin-Mikkego, Karola Wilkosza. Działacz partii KORWiN wyraził opinię o Obozie Narodowo-Radykalnym, co nie spodobało się wchodzącym w skład Konfederacji członkom Ruchu Narodowego.

Spór o ONR...

Wilkosz udostępnił screen tytułu internetowego artykułu z lutego tego roku o tym, że ONR decyzją Sądu Najwyższego można nazywać organizacją faszystowską. I napisał, że miejsce Obozu jest "na śmietniku historii". Dodał przy tym: "Działalność takich grup wypacza pojęcie patriotyzmu".

Wpis nie spodobał się narodowcom, którzy z działaczami ONR współorganizowali w pierwszych latach istnienia Marsz Niepodległości w Warszawie 11 listopada.

"Komuś tu chyba trzeba dokształcenia z historii" - skomentował Mateusz Marzoch z Młodzieży Wszechpolskiej, który jednocześnie pełni funkcję dyrektora biura posłów Konfederacji z ramienia Ruchu Narodowego - Krzysztofa Bosaka i Roberta Winnickiego.

... i TVN

Emocje u działaczy Konfederacji zarówno z wolnościowej, jak i narodowej strony musiały tak wziąć górę, że na Twitterze jedni drugim zarzucili nawet... wspieranie TVN!


Widzę, że obrona TVN weszła za mocno skoro przyjmujesz ich fałszywą narracje

- odniósł się do wpisu Wilkosza o ONR asystent posła Bosaka Michał Nieznański.

Czytaj także:

Ciągłe niesnaski wewnątrz partii

W lipcu kontrowersje wzbudziła wypowiedź modelki Samueli Górskiej, która na udostępnionym przez profil Konfederacji nagraniu mówiła, że wspiera to ugrupowanie, ponieważ "też nie chce w Polsce Żydostwa i LGBT". Wówczas nasz rozmówca z obozu narodowców powiedział: - Nie wiem kto to udostępnił i po co, ale kompletnie bez sensu. Odcinanie się też nie ma sensu, bo wszystko co robi Konfederacja idzie na wspólne konto. Narodowcy historycznie byli kojarzeni z antysemityzmem, a w praktyce wygląda to tak, że każda kontrowersyjna wypowiedź dotycząca tematu żydowskiego, czy jakieś prowokacyjne teksty, wychodzą nie od nas (tylko od wolnościowców z partii KORWiN - red.).

O niekończące się kłótnie w Konfederacji, szczególnie wśród działaczy i polityków niższego szczebla, zapytaliśmy posła Krzysztofa Bosaka. Wiceprezes Ruchu Narodowego oznajmił jednak, że "nie chce komentować tak drobnych spraw".

Kłótnie siłą Konfederacji?

Internetowe nieporozumienia "młodych wilków" z obu nurtów Konfederacji cieszą Janusza Korwin-Mikkego.

- Bardzo dobrze, że nasi młodzi działacze się ze sobą kłócą. To znaczy, że o coś im chodzi. A ważne jest to, że my, jako liderzy, się dogadujemy - skomentował dla portalu Salon24.pl prezes partii KORWiN.

Dawid Sieńkowski

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj100 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka