Skarga na Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji przekroczył uprawnienia?

Skarga szefa URPL na posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Fot.: Twitter/Konfederacja
Skarga szefa URPL na posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Fot.: Twitter/Konfederacja
Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) dr Grzegorz Cessak złożył zawiadomienie do prokuratury na posła Grzegorza Brauna. Polityk Konfederacji miał przekroczyć uprawnienia związane z instrumentem kontroli poselskiej.

Braun w miniony poniedziałek wszedł do biura UPRL, powołując się na możliwość kontroli poselskiej. Politykowi miała towarzyszyć grupa osób niechętnych szczepieniom przeciw COVID-19. - Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście, kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu - mówił prezes Cessak cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Zawiadomienie na Brauna 

Dr Grzegorz Cessak złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwość popełnienia przestępstwa przez posła Konfederacji, o czym pierwsze poinformowało Radio ZET. Urząd poprosił też policję o dodatkową ochronę swojej siedziby.

Grupa osób na czele z posłem Braunem miała oczekiwać od Cessaka wglądu do badań klinicznych szczepionek na dzieciach do 12. roku życia. Zdaniem prezesa UPRL, awanturowali się i nagrywali zdarzenie.

Czytaj także:

Atak antyszczepionkowców?

Prezes Cessak twierdzi, że został zaatakowany przez grupę antyszczepionkowców, której Grzegorz Braun przewodniczył. - Dostrzegam zwiększenie akcji antyszczepionkowych. To jest nieracjonalne, co się dzieje - komentował ostatnio dla stacji TVN 24. Ataki na punkty szczepień i podpalenie siedziby sanepidu w Zamościu nazwał "barbarzyństwem".

Braun do sytuacji odniósł się we wpisie na Twitterze.


Grzegorz Cessak, prezes URPL najpierw zatwierdził eksperyment szczepionkowy na dzieciach i niemowlętach, a teraz kontrolę poselską nazywa "wtargnięciem", bo jej z nim nie uzgodniono

- napisał prezes partii Konfederacja Korony Polskiej.

DS

Polecamy:


Lubię to! Skomentuj209 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka