Lewica proponuje podwyżki dla pracowników budżetówki. I krytykuje działania rządu

Lewica z projektem ustawy. Screen: Twitter/Lewica
Lewica z projektem ustawy. Screen: Twitter/Lewica
Projekt ustawy wprowadzającej wyższe pensje dla pracowników budżetówki w Polsce zaprezentowała dziś na konferencji prasowej w Sejmie RP Lewica. Posłowie Klubu nie zgadzają się na podwyżki dla polityków zaproponowane przez PiS.

- To jest czas, który powinien dawać do myślenia po pandemii, więc Lewica mówi: NIE dla podwyżek dla polityków, TAK dla podwyżek dla budżetówki - zapowiedział na konferencji w Sejmie przewodniczący Klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Propozycja wyższych pensji dla lekarzy, nauczycieli i policjantów

- Musimy patrzeć na to, co się dzieje w obszarze tzw. budżetówki - służb, które wspomagają funkcjonowanie państwa, a które mają, niestety, takie same płace od wielu lat. (..) Rząd o pracownikach budżetówki zapomniał. Ponad 700 tys. osób, które wspierają państwo, nie mogą liczyć na pomoc od rządu - powiedział Gawkowski.

Zdaniem polityków Lewicy na pomoc finansową w kraju najbardziej zasługują pracownicy budżetówki i ich rodziny, a dopiero później w odpowiedniej kolejności samorządowcy i posłowie. - Przedsiębiorstwa, które musiały zwalniać pracowników, pracownicy służby cywilnej, administracja, wiele obszarów, które w pandemii nie znalazły pomocy od rządu - wyliczał przewodniczący Lewicy.

Czytaj także:

Lewica przeciw podwyżkom dla polityków

- To zły czas na podwyżki dla polityków, ponieważ musimy pamiętać, że na pandemii straciło wiele grup społecznych: pracownicy służby zdrowia, nauczyciele, funkcjonariusze służb mundurowych i wiele, wiele innych branż - odniósł się do proponowanej przez rząd podwyżki dla polityków i najważniejszych osób w państwie Krzysztof Gawkowski.

Zdaniem Lewicy wyższe pensje dla polityków w czasach, gdy "o godne wynagrodzenie muszą walczyć nauczyciele, pracownicy sądów, urzędniczki, pielęgniarki, ratownicy medyczni", to "po prostu nieprzyzwoite".

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka