Złoto i brąz polskich młociarzy na Igrzyskach w Tokio. Panowie poszli w ślady pań

Wojciech Nowicki. Fot.: PAP
Wojciech Nowicki. Fot.: PAP
Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim w rzucie młotem z wynikiem 82,52 m. Brąz dla Pawła Fajdka. Polaków na podium w Tokio rozdzielił tylko reprezentant Norwegii.

Nowicki i Fajdek powtórzyli wczorajszy sukces Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron. Polki w zawodach pań również stanęły odpowiednio na najwyższym i najniższym stopniu olimpijskiego podium.

Dublet młociarzy

Nowicki i Fajdek to rówieśnicy. Obaj mają po 32 lata. Ten pierwszy najlepszy wynik w konkursie osiągnął w trzeciej próbie. Drugi na swoje 81,53 m, które dało popularne "pudło", musiało czekać do piątego rzutu. Drugie miejsce dla Norwega Eivinda Henriksena (81,58 m).


Pięć lat temu w Rio w Brazylii Łukasz Nowicki zdobył brąz. W karierze stał też trzykrotnie na najniższym stopniu podium w konkursach rangi mistrzostw świata. W 2018 roku został też mistrzem Europy. Fajdek to z kolei czterokrotny czempion globu, ale medal w Tokio, to jego pierwszy sukces na igrzyskach. Jego trenerem od pewnego czasu jest mistrz olimpijski i świata w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

image
Paweł Fajdek. Fot.: PAP

Czytaj także:

Na arenie lekkoatletycznej to szósty krążek dla Polski w Tokio. Aż cztery medale "Biało-Czerwoni" zdobyli w samym rzucie młotem - najpierw pań, a potem panów. Do tego srebro sztafety mieszanej 4x400 m oraz brąz Patryka Dobka na 800 m.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport