Tusk o "zielonych ludzikach" atakujących punkty szczepień. "Jarosławie, wyjdź do ludzi"

Donald Tusk. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Donald Tusk. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Jarosławie Kaczyński, wyjdź do ludzi i powiedz, co jako wicepremier od bezpieczeństwa zamierzasz zrobić z zielonymi ludzikami, atakującymi punkty szczepień - powiedział w czwartek lider PO Donald Tusk.

Szef Platformy Donald Tusk wziął w czwartek udział w czacie, podczas którego odpowiadał na pytania internautów. Został m.in. zapytany o przypadki atakowania punktów szczepień przez ludzi ubranych w wojskowe mundury.

Polecamy:

PiS przegrywa walkę o Izbę Dyscyplinarną? Zarządzenia I prezes Sądu Najwyższego

10. rocznica śmierci Andrzeja Leppera. W Samoobronie nie wierzą w jego samobójstwo

"Mamy do czynienia z zielonymi ludzikami"

– Jestem w szoku, że rząd polski, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński - nie dlatego, że to jest mój główny oponent, ale dlatego, że to wicepremier ds. bezpieczeństwa - od samego początku tego kryzysu szczepionkowego milczy, nabrał wody w usta, nie robi nic, żeby wyjaśnić tę sytuację – powiedział Tusk.

Według lidera PO, "mamy do czynienia z typowymi zielonymi ludzikami". – Grupy ludzi w wojskowych mundurach bez żadnych uprawnień atakują punkty szczepień, to przypomina najgorsze momenty rewolucji na Ukrainie – zaznaczył.

– Używanie mundurów polskiego żołnierza, bez żadnych uprawnień, po to, żeby zastraszać lekarzy, zastraszać pielęgniarki, to jest wyjątkowo groźne, ale groźna jest też bezczynność państwa – mówił Tusk.

Tusk: Jarosławie, wyjdź do ludzi

– Jarosławie, wyjdź do ludzi i powiedz, co jako wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo masz zamiar z tym zrobić. Nikt z nas nie ma pewności, czy nie jest to dywersja, której źródła są poza granicami Polski, to wcale nie jest wykluczone. Oczekujemy szybkich deklaracji i decyzji – powiedział lider Platformy.

Jak napisała poznańska "Gazeta Wyborcza", na terenie województwa wielkopolskiego działają stowarzyszenia, które m.in. sprzeciwiają się Narodowemu Programowi Szczepień. Osoby, które należą do tych organizacji, nakładają wojskowe mundury i ludzie mylą ich z żołnierzami Wojska Polskiego.

KW

Czytaj dalej:

Protesty rolników powtórką z Samoobrony? „Kołodziejczak nie będzie drugim Lepperem”

Mąż wiceminister Korneckiej zarabia w organizacji podlegającej jej resortowi

Gowin: Zjednoczona Prawica nie rozbije się o jedno czy drugie stanowisko

Jan-Krzysztof Duda pierwszym polskim triumfatorem turnieju o Puchar Świata w szachach

Niemieccy lekarze nie są przekonani do obowiązku noszenia maseczek

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka