Interwencja policji w Lubinie. Screen: Facebook/Marcin Langowski
Interwencja policji w Lubinie. Screen: Facebook/Marcin Langowski

Interwencja policjantów w Lubinie. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Trwają czynności

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Internet w Polsce obiegło nagranie z interwencji funkcjonariuszy Policji w Lubinie. Na nagraniu widać jak obezwładniony przez policjantów mężczyzna w pewnym momencie przestaje się poruszać. Później zostaje przewieziony do szpitala, gdzie umiera.

Nagranie z policyjnej interwencji na Facebooku udostępnił znajomy zmarłego (ZOBACZ). Jego zdaniem, czterech policjantów miało udusić mężczyznę w piątek rano przy ul. Traugutta w Lubinie. Sprawą zajął się także poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys, który za pośrednictwem Twittera zaapelował o wyjaśnienie okoliczności.


Dolnośląska Policja wydała już komunikat w tej sprawie.

Niewyjaśnione okoliczności śmierci

Na filmie widać, jak policjanci próbują obezwładnić mężczyznę i wsadzić go do radiowozu. Ten najpierw się szarpie i ewidentnie wzywa pomocy, a potem przestaje się poruszać. Poseł Piotr Borys zapowiedział interwencję w tej sprawie w Komendzie Policji w Lubinie.

Czytaj także:

W oświadczeniu wydanym przez Zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu czytamy: "Wczoraj ok. godz. 06:00 rano lubińscy policjanci zostali wezwani na miejsce, gdzie agresywny i pobudzony mocno mężczyzna miał rzucać kamieniami w okna zabudowań. Na numer alarmowy zadzwoniła matka mężczyzny, która zaznaczyła, że syn nadużywa narkotyków. Wobec agresywnego i pobudzonego mieszkańca Lubina funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W związku z jego irracjonalnym zachowaniem i podejrzeniem, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją medyków, mężczyzna został przewieziony w asyście policji na SOR. Po ok. dwóch godzinach Komenda w Lubinie została powiadomiona, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Trwa śledztwo w tej sprawie".

O zdarzeniu została już powiadomiona prokuratura, która zgodnie z procedurami wszczęła śledztwo w sprawie. Dolnośląska Policja poinformowała również, że wydarzeniem zajmie się policyjna komórka kontrolna Komendy we Wrocławiu. Możliwe, że na polecenie prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wskaże przyczynę śmierci mężczyzny z Lubina.

DS

Polecamy:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo