Przeciwnicy szczepień i lockdownu tym razem przejdą przez Katowice. Fot.: PAP/Leszek Szymański
Przeciwnicy szczepień i lockdownu tym razem przejdą przez Katowice. Fot.: PAP/Leszek Szymański

Przeciwnicy szczepień i lockdownu maszerują w Katowicach. "Stop segregacji"

Redakcja Redakcja Protesty społeczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 111
W Katowicach organizowany jest dziś Marsz Wolności. Protestujący w samo południe przejdą ulicami miasta w ramach sprzeciwu wobec szczepień przeciw COVID-19 i lockdownu w Polsce.

Organizatorzy zapewniają, że katowicki Marsz Wolności będzie wydarzeniem o charakterze pokojowym. Pikieta przeciw szczepieniom i obostrzeniom w Polsce ostatni raz w stolicy Śląska była organizowana w marcu tego roku.

Przeciw segregacji i zamykaniu

Organizatorzy marszu w Katowicach opisują siebie jako "grupa patriotyczna". Wśród nich są lokalne organizacje, takie jak Stowarzyszenia "Śląski Ruch Oporu" czy "Polska To My" z Sosnowca. Na facebookowym wydarzeniu twierdzą, że na protest mogą przyjechać osoby z całej Polski, a także z zagranicy.

Początek pikiety zaplanowano na godzinę 12:00. Miejsce zbiórki to plac przy pomniku Powstańców Śląskich. Hasła, które reklamują marsz, to "Stop segregacji" i "Stop zamykaniu".

Czytaj także:

Protestujący przebrani w pasiaki

Do podobnego wydarzenia w Katowicach doszło w marcu tego roku. Wtedy nawet kilkaset osób bez maseczek na twarzach protestowało z hasłami i transparentami o zniesieniu obostrzeń i lockdownu w Polsce. Jedną z uczestniczek ogolono na łyso i dano więzienny numer. Zgromadzeni przebrani byli w pasiaki. W pikiecie wziął udział wówczas. m.in. znany piosenkarz Ivan Komarenko. Przekonywał, że "pandemia to propaganda". Na Spodku przykryto natomiast napis "punkt szczepień" hasłem "Anty-COVID-19".

Teraz organizatorzy Śląskiego Marszu Wolności zapewniają, że frekwencja na wydarzeniu będzie jeszcze większa. Chcą jednak oni przejść przez miasto pokojowo, bez starć z policją.

DS

Polecamy:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj111 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo