Usnarz Górny. ,,Są przekonani, że przekraczają granicę polsko-niemiecką"

Usnarz Górny Foto: PAP/Artur Reszko
Usnarz Górny Foto: PAP/Artur Reszko
Straż Graniczna udaremniła 50 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, zatrzymała 21 nielegalnych imigrantów. Wiele osób próbujących przekroczyć granice polsko-białoruską sądzi, że to granica z Niemcami – poinformowała we wtorek PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

- Wczoraj udaremniliśmy 50 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, zatrzymaliśmy 21 nielegalnych imigrantów, w tym 9 obywateli Iraku, 4 obywateli Syrii, 4 obywateli Afganistanu, 3 obywateli Egiptu i jednego obywatela Libanu – powiedziała Michalska.

Granica polsko-białoruska. ,,Są przekonani, że przekraczają granicę polsko-niemiecką"

Dodała, że funkcjonariusze zatrzymali również jednego obywatela Armenii, który miał pomagać w nielegalnym przekroczeniu granicy. - Miał wywieźć samochodem osobowym dwóch obywateli Syrii i jednego obywatela Afganistanu - przekazała.

Rzeczniczka Straży Granicznej tłumaczy, że wiele z osób koczujących na wysokości Usnarza Górnego jest zdezorientowanych. - Są przekonani, że przekraczają granicę polsko-niemiecką. Wiele z nich zawraca samych. Dajemy im tę szansę, aby dostosowali się do przepisów prawa - oznajmiła.

Czytaj też:

Usnarz Górny. Migranci koczują już trzeci tydzień

Anna Michalska przekazała, że sytuacja w koczowisku obcokrajowców w okolicy Usnarza Górnego jest bez zmian. - Widzimy między 20 a 30 osób. Raz jest 24, raz 25, innym razem 28.  Przebywający tam dostają regularnie jedzenie od strony białoruskiej - relacjonowała rzeczniczka. Jak dodała w poniedziałek o godz. 19.30 koczujący dostali ciepłe posiłki, papierosy oraz słodycze.

Grupa cudzoziemców koczuje po białoruskiej stronie już od trzech tygodni. Pilnują jej funkcjonariusze białoruskich służb, a po polskiej stronie granicy strzeże SG, policja i wojsko. 

NS

Polecamy: 

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka