ABBA po 40 latach wraca z nowym albumem!

Szwedzki zespół powraca z projektem ABBA VOYAGE / foto: Flickr
Szwedzki zespół powraca z projektem ABBA VOYAGE / foto: Flickr
Twórcy takich hitów jak „Mamma Mia” czy „Dancing Queen” wracają z nowym albumem po 40 latach! Legendarny szwedzki zespół muzyki pop ABBA zapowiedział, że planowane jest wirtualne show - koncert zorganizowany na specjalnie zaprojektowanej arenie w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie.

Dwa nowe single ABBY już dostępne

Płyta "Voyage" będzie zawierać 10 nowych utworów i zostanie wydana 5 listopada. Dwa single "I Still Have Faith in You" i "Don't Shut Me Down" już są dostępne do odsłuchania w sieci.

Album to pierwszy krążek od czasu "The Visitors" z 1981 roku. - Zrobiliśmy sobie przerwę w lato 1982 roku i teraz zdecydowaliśmy by ją przerwać - oświadczył zespół.

- Mówią, że to nieroztropne robić 40 letnią przerwę pomiędzy albumami, ale nagraliśmy kontynuację "The Visitors" - przekazały gwiazdy ABBY.

https://www.youtube.com/watch?v=pAzEY1MfXrQ

Zobacz także: "DGP": Białoruskie wojsko może wtargnąć kilka kilometrów wgłąb Litwy

Koncert już w 2022 roku

Koncert - połączony z wirtualnym show - zaplanowano na 27 maja 2022 roku w Londynie. ABBA zachęca do obejrzenia go, twierdząc, że będzie to "najbardziej osobliwy i spektakularny koncert jaki można sobie tylko wymarzyć".

Przyszłoroczna impreza odbędzie się z hukiem w 50. rocznicę założenia zespołu. Przypomnijmy, że nazwa zespołu ABBA to akronim z pierwszych liter imion czwórki członków zespołu: 71-letniej dziś Agnethy Faeltskog, 76-letniego Bjoerna Ulvaeusa, 74-letniego Benny'ego Anderssona i 75-letniej Anni-Frid Lyngstad.

https://www.youtube.com/watch?v=hWGWFa3jznI

Zobacz także: Polska przyjęła uchodźców z Afganistanu. Znamy szczegóły i okres pomocy

Eurowizja sposobem na sukces

ABBA została założona w 1972 roku. W 1974 grupa wygrała 19. Konkurs Piosenki Eurowizji przebojem "Waterloo", zapewniając Szwecji pierwsze zwycięstwo w historii konkursu.

Od tamtej pory ABBA uważana jest za jeden z bardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów w historii muzyki. Na całym świecie grupa sprzedała ponad 300 milionów płyt.

Zobacz także: Andrzej Duda w takim towarzystwie cieszył się z goli Polaków. Skomentował mecz z Albanią

W 2010 ABBA została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame, a 7 maja 2013 roku w Sztokholmie otwarto muzeum poświęcone zespołowi.

Polecamy:

NS 

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura