Orłoś nie zostawił suchej nitki na festiwalu w Opolu. Prezenter nie wytrzymał

Opole, 05.09.2021. Kuba Badach podczas koncertu „Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną” / fot: Krzysztof Świderski
Opole, 05.09.2021. Kuba Badach podczas koncertu „Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną” / fot: Krzysztof Świderski
Za nami 3 dzień 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas koncertu „Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną” rozbrzmiały największe przeboje zmarłego wokalisty. Nie obyło się bez wzruszeń i pięknych wykonań. W ostatnich dniach na scenie wystąpili między innymi: Maryla Rodowicz, Izabela Trojanowska, Natalia Kukulska czy zespół IRA.

Hołd dla Krzysztofa Krawczyka w Opolu

Koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka rozpoczął Kuba Badach i wielu innych muzyków, którzy wykonali utwór ,,Rysunek na szkle”. Następnie na scenie pojawił się Kamil Bednarek, który zaśpiewał w duecie z Krawczykiem nieśmiertelny hit: „Parostatek”. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu archiwalnego wykonania artysty.

Zobacz także: Każdy chciałby pracować w TVP. Kurski pochwalił dziennikarzy za rzetelność

Podczas występów zaprezentowano niepublikowane dotąd nagrania, zdjęcia i wypowiedzi bliskich Krzysztofowi Krawczykowi. Szczególnie emocjonalny okazał się moment, w którym artysta wspomina swoją żonę. Na jednym z archiwalnych nagrań powiedział:

"Pobyt w Ameryce był dla mnie lekcją pokory. Oczywiście to ciężka praca. Tutaj wreszcie poznałem kobietę mego życia. Aniołku, jesteś słoneczkiem, które oświetlało całe moje życie". Ewa Krawczyk nie ukrywała ogromnego wzruszenia.

Krzysztof Krawczyk poznał swoją żonę w Stanach Zjednoczonych w 1982 roku i właśnie do tego momentu nawiązuje w nagraniu.

Utwory upamiętniające wielkiego artystę wykonali między innymi: Andrzej Lampert, Sebastian Riedel, Grzegorz Hyży, Maciej Balcar, Grzegorz Skawiński, Enej, Ania Dąbrowska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Karwan, Olga Szomańska, Marcin Sójka, Grzegorz Markocki, Trubadurzy i Gospel Rain.

Zobacz także: Gwiazda "Powrotu do przyszłości" w "ludzkiej wersji" Ricka i Morty'ego

Festiwal bez Beaty Kozidrak. Kto zaśpiewał jej utwór?

Drugiego dnia festiwalu odbył się koncert pod tytułem „Wielkie przeboje małego ekranu”, w którym widzowie usłyszeli największe hity z polskich seriali. W pewnym momencie rozbrzmiała piosenka z serialu „M jak miłość” pt. „Nie pytaj o miłość” , którą w oryginalnej wersji wykonuje Beata Kozidrak. Tym razem jednak utwór wykonała Ania Dąbrowska i to ona pojawiła się na scenie w Opolu.

Zobacz także: Natalia Partyka poszła w ślady Marii Andrejczyk. Wystawiła medal z Tokio na licytację

Absencja Beaty Kozidrak na 58 KFPP w Opolu jest spowodowany jej ostatnim pijackim rajdem samochodowym. Przypomnijmy, że w środę wieczorem (1 września) na warszawskim Mokotowie doszło do zatrzymania piosenkarki. Badanie wykazało, że w jej krwi znajdowało się około 2 promili alkoholu.

Maciej Orłoś ostro o festiwalu w Opolu

Tak duże wydarzenie organizowane przez TVP nie mogło obyć się bez kontrowersji.

Maciej Orłoś – były, wieloletni prezenter „Teleexpressu” opublikował post na Facebooku, w którym zastanawia się nad udziałem niektórych gwiazd na opolskiej scenie. Napisał, że ze zdumieniem zorientował się na podstawie informacji w sieci, że przez scenę w Opolu przewinęło się mnóstwo artystów o uznanych nazwiskach. Dodał, że wydawało mu się (najwyraźniej niesłusznie), że poglądy artystów wykluczały ich udział w imprezie TVP.

Zobacz także: „Można atakować Wałęsę. I mówić, że Szwedzi zdobyli Częstochowę. Ale oni jej nie zdobyli”

" target="_blank">- Mamy niebywałą, skandaliczną, haniebną propagandę uprawianą przez TVP w programach informacyjnych i publicystycznych, a tu – jak gdyby nigdy nic – całe grono artystów pokazuje się w okienku z logo TVP. Udają, że to jakaś inna stacja? Nie widzą, że za tym wszystkim stoi Kurski? Nie widzą go w amfiteatrze, nie spotkają na bankiecie? – napisał Orłoś.

Dziennikarz dodał, że „do tego towarzyszy występom jakże obłudne hasło „Bądźmy razem”. Czyli ta telewizja, która na co dzień dzieli, mąci, manipuluje, nagle głosi wzniosłe hasło „bądźmy razem”. No naprawdę – ci wszyscy artyści tego wszystkiego nie widzą, nie czują, nie wiedzą? Powiecie „pecunia non olet” (pieniądz nie śmierdzi), ale dalej mnie to nie przekonuje. Nawet w tych trudnych czasach „pecunię” można znaleźć gdzie indziej” - ironizował. 

Zobacz także: David Hasselhoff na wycieczce rowerowej w... Karpnikach. "Żyję pełnią życia w Polsce"

Swój wpis zakończył mocnymi przymiotnikami, które opisują jego stosunek do sytuacji. Orłoś jest po prostu ,,zaskoczony, zdegustowany i zniesmaczony”.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

KFPP Opole jest organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek. W tym roku obchodzona jest 58 odsłona festiwalu, która potrwa 4 dni.

Polecamy: 

NS

Lubię to! Skomentuj91 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura