Polska kolonizowała inne kraje? Posłanka Lewicy skomentowała klękanie na stadionie

Przez wieki kolonizowaliśmy dzisiejsze: Litwę, Białoruś, Ukrainę, Słowację – stwierdziła poseł Lewicy Anna Maria Żukowska.

Przed ostatnim meczem Poska-Anglia na Stadionie Narodowym piłkarze drużyny angielskiej klęknęli w geście „walki z rasizmem”. Z trybun rozległy się gwizdy. 

„Klękanie na stadionie nie jest w Polsce zrozumiane ale powinno być respektowane. W przeciwieństwie do Anglików nie mamy kolonialnej historii” – napisał o tym co wydarzeniu redaktor naczelny pisma „Res Publica Nowa” Marcin Zaborowski.

Na jego wpis na Twitterze zareagowała Anna Maria Żukowska. „Mamy. Przez wieki kolonizowaliśmy dzisiejsze: Litwę, Białoruś, Ukrainę, Słowację…” – skomentowała poseł Lewicy  Anna Maria Żukowska.

Użytkownicy zaczęli pisać poseł, aby wróciła ona do szkoły.

"Zawsze mówiłem że historia nie jest nauczycielką życia" - napisał Sławomir Cenckiewicz.


"To najlepszy argument za koniecznością zwiększania ilości lekcji historii w szkołach @CzarnekP. Najwidoczniej Pani Żukowska miała jej za mało, albo wybierała wagary. Na lewicy bez zmian - absurd goni absurd" - skomentował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

"Prosimy aby zapoznała się Pani z dwoma hasłami: 1. Jagiełło 2. Unia polsko-litewska, a następnie ustaliła między nimi związek przyczynowo-skutkowy. Powodzenia!" - napisał do posłanki na Twitterze portal historia.org.pl.

KJ

Lubię to! Skomentuj127 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka