PiS oraz Parta Republikańska podpisały umowę koalicyjną

Jarosław Kaczyński na zjeździe Partii Republikańskiej, fot. PAP archiw. Tomasz Gzell.
Jarosław Kaczyński na zjeździe Partii Republikańskiej, fot. PAP archiw. Tomasz Gzell.
Prawo i Sprawiedliwość oraz Partia Republikańska mają już podpisaną nową umowę koalicyjną. W ramach umowy dwa stanowiska ministerialne otrzymają politycy związani z Adamem Bielanem - informuje nieoficjalnie radio RMF FM.

Co zawiera umowa?

Według informacji radia zgodnie z umową Republikanie otrzymali również obietnicę startu z list PiS-u we wszystkich nadchodzących wyborach: do europarlamentu, w elekcji samorządowej oraz wyborze posłów i senatorów.

Ceną za umowę koalicyjną są również dwie ministerialne posady dla polityków Partii Republikańskiej. Ministrem sportu ma zostać Kamil Bortniczuk. Drugim ministrem, choć bez teki, będzie Michał Cieślak, pracujący w Kancelarii Premiera - podało RMF FM.

Andrzej Duda spotkał się z Bortniczukiem w Pałacu Prezydenckim, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Zastępcą Bortniczuka ma zostać Łukasz Mejza.

Polecamy:

Solidarna Polska chce więcej

Podpisanie umowy z Republikanami nie oznacza końca dyskusji w Zjednoczonej Prawicy, bo teraz to Solidarna Polska domaga się większej reprezentacji w rządzie.

"Ziobryści walczą o dodatkowy resort. Przynajmniej na razie zawieszone za to zostały rozmowy z Marcinem Ociepą i jego stronnikami. Były polityk Porozumienia konsekwentnie domaga się stanowiska ministra rozwoju, na co ma już nikłe szanse. PiS miało mu proponować funkcję ministra bez teki" - podało radio RMF.

Zmiany w rządzie Morawieckiego

Kandydatem nowego szefa resortu rozwoju ma być Piotr Nowak, obecny wiceminister finansów, kojarzony ze środowiskiem premiera Mateusza Morawieckiego. Ma w tym celu wrócić z Waszyngtonu.

W rządzie nie jest pewna posada szefa KPRM Michała Dworczyka, który ma problem z ujawnieniem korespondencji z jego skrzynki mailowej.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka