Powstanie Ministerstwo Sportu. Kamil Bortniczuk wchodzi do rządu

Kamil Bortniczuk, fot. republikanie.org.pl
Kamil Bortniczuk, fot. republikanie.org.pl
Kamil Bortniczuk, reprezentujący Adama Bielana i Partię Republikańską, ma otrzymać posadę w rządzie - dowiedziało się radio RMF FM. Obejmie Ministerstwo Sportu, które dotychczas było połączone z Ministerstwem Kultury.

To efekt nowej umowy koalicyjnej, którą PiS ma podpisać z ugrupowaniem. Jak informuje reporter RMF FM, to dopiero początek zmian w gabinecie Mateusza Morawieckiego. W najbliższych dniach Jarosław Kaczyński i Adam Bielan mają podpisać nową umowę koalicyjną, a Partia Republikańska już oficjalnie wejdzie w skład koalicji. Stąd posada ministra sportu dla Kamila Bortniczuka.

Jego zastępcą ma zostać Łukasz Mejza, który do Sejmu wszedł z list ludowców.

Zobacz: Kamil Bortniczuk w programie "Jastrzębowski wyciska"

Kim jest Kamil Bortniczuk

Kamil Bortniczuk jest absolwentem studiów międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim i prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu funduszy europejskich.

Polecamy:

Jako samorządowiec przez dwie kadencje był radnym miejskim w Głuchołazach, skąd pochodzi. Pracował także w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu infrastruktury, odpowiedzialnego między innymi za wydział funduszy europejskich. Był również pełnomocnikiem wojewody opolskiego do spraw gospodarki i biznesu.

Jako członek zespołu doradców premier Beaty Szydło odpowiadał za sprawy związane z funduszami europejskimi. Był także dyrektorem biura ministra nauki i szkolnictwa wyższego. W latach 2017-2018 członek zarządu Grupy Azoty ZAK SA.

Kamil Bortniczuk od listopada 2018 roku jest posłem na Sejm RP VIII kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku z ramienia partii Porozumienie uzyskał mandat posła IX kadencji.

W rządzie pełnił już funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka