Niedzielski upomina episkopat. Przypomina o maseczkach w kościołach

Maseczki w Kościołach - rzadki obrazek w niedzielę. Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Maseczki w Kościołach - rzadki obrazek w niedzielę. Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Minister zdrowia Adam Niedzielski wystosował list do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w którym prosi o upominanie wiernych we wszystkich parafiach ws. obostrzeń w kościołach. Chodzi głównie o noszenie maseczek w czasie mszy.

W liście szefa resortu zdrowia do abp Stanisława Gądeckego czytamy, by w diecezjach, dekanatach i parafiach przekazywano informację wiernym o zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. Niedzielski stwierdził, że "jako minister zdrowia czyni wszystko, by czwarta fala nie dotknęła nas równie mocno, jak trzy poprzednie".  

Rząd zapewnił każdemu chętnemu możliwość zaszczepienia się na COVID-19 - wspomniał polityk. - Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przez groźnymi konsekwencjami - przekazał abp Gądeckiemu. 

- Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem - podkreślił minister zdrowia. 

- Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć - podsumował list Niedzielski. 

Zobacz: 

Google banuje reklamy zawierające nieprawdziwe informacje o zmianach klimatu

Kulisy wesela Czarzastego i Biedronia: akcyza na alkohol, Korwin-Mikke i powrót do 1995 r.

Posłanka KO wręczyła papieżowi list. W nim poinformowała o losie imigrantów na granicy


GW

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości