Google banuje reklamy zawierające nieprawdziwe informacje o zmianach klimatu

Canva
Canva
Google podjął regularną walkę z nieprawdziwymi treściami w reklamach - zakaże wprowadzających w błąd reklam w sieci i filmach na YouTubie.

Zakaz Google'a będzie dotyczył reklam, które zawierają fałszywe twierdzenia na temat klimatu.

Google banuje reklamy

Zespół reklamowy Google'a zadecydował, że nie będzie już zezwalać stronom internetowym ani twórcom z YouTube'a na zarabianie pieniędzy na reklamach za pośrednictwem Google, które są sprzeczne z "ugruntowanym konsensusem naukowym w sprawie istnienia i przyczyn zmian klimatycznych”.

Wyświetlanie reklam zawierających takie treści będzie blokowane.

Zobacz: Czechy: Babisz przegrywa wybory. Szansa na zwrot w sprawie Turowa?

„W ostatnich latach słyszymy bezpośrednio od rosnącej liczby naszych partnerów reklamowych i wydawców obawy dotyczące reklam wyświetlanych obok lub promujących nieprawdziwe twierdzenia dotyczące zmian klimatycznych” - przekazała firma.

Będzie się to tyczyło wszystkich treści, które odnoszą się do zmian klimatu jako mistyfikacji lub oszustwa, zaprzeczają długoterminowej tendencji ocieplenia klimatu lub zaprzeczają, że misje gazów cieplarnianych lub działalność człowieka również w istotnym stopniu przyczyniają się do zmian klimatycznych.

Blokady związane z treściami antyszczepionkowymi

Wcześniej YouTube podjął decyzję o blokowaniu wszystkich materiałów zawierających nieprawdziwe informacje dotyczące szczepionek i podważające ich skuteczność. Oprócz tego konta znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego zostały usunięte.

Zobacz: YouTube blokuje konta antyszczepionkowców

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że giganci (YouTube, Facebook, Google) tworzą w tej chwili władzę często potężniejszą od niektórych państw. Decyzje np. o zdejmowaniu kanałów z YouTube'a są często tłumaczone bardzo mgliście. Serwis często powołuje się na regulamin, który często nie daje wcale odpowiedzi na pytania, dlaczego dany kanał został zawieszony lub obcięto mu zasięgi. To daje ogromną władzę odnośnie tego, jakie treści są dostarczane masom.

Zobacz: Google da wam z laczka. I poprawi z kopyta

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie