"Stop Torturom Na Granicy". Protest w Warszawie!

Protest w Warszawie. fot. PAP/Paweł Supernak
Protest w Warszawie. fot. PAP/Paweł Supernak
W niedzielę po południu na rondzie de Gaulle'a w Warszawie rozpoczęła się manifestacja solidarności z uchodźcami pod hasłem "Stop torturom na granicy", zorganizowana przez ponad 30 grup feministycznych. Inicjatorkami demonstracji są m.in Janina Ochojska, Agata Młynarska i prof. Monika Płatek

"Stop torturom na granicy"

Uczestnicy manifestacji przyszli z transparentami, na których napisano hasło "Stop torturom na granicy". W centralnym punkcie zawieszony jest duży baner z hasłem "Przyjmę uchodźców, oddam rasistów".

Podczas demonstracji przemawiają reprezentantki środowisk feministycznych, które opowiadają o sytuacji migrantów na granicy. W wystąpieniach krytykują wprowadzenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej i oskarżają rząd o pozostawienie uchodźców "na pewną śmierć". Manifestujący skandują hasła: "Hańba" i "Stop torturom na granicy".

Według zapowiedzi organizatorów protestu, manifestanci z ronda de Gaulle'a pomaszerują na plac Trzech Krzyż, potem ulicą Wiejską pod Sejm i z powrotem ulicami Piękną i Marszałkowską do Metra Centrum.

"Ten marsz to przestrzeń dla wszystkich nas, które i którzy nie mają zgody na tortury, wywózki i inne skandaliczne działania polskich władz w stosunku do ludzi szukających w Polsce schronienia. Które_rzy czują gniew, rozpacz, bezradność czy oburzenie!" - napisali organizatorzy w mediach społecznościowych.

KW

Czytaj dalej:

MON robi zakupy - 300 mobilnych ołtarzy polowych w latach 2021-2022

Gry wojenne z dziećmi w roli tarcz

Jego kuriozalny proces trwa prawie dwadzieścia lat. Niebawem znów stanie przed sądem!

B. wicepremier: Boję się, że rząd się zmieni, ale PiS wyprowadzi miliony ludzi na ulicę

"Przez Polski Ład młodzi przedsiębiorcy pytają starszych, jak uciec do szarej strefy!"

Lubię to! Skomentuj165 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo