Prezydent Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezydent Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Andrzej Duda jednoznacznie o "strefach wolnych" od LGBT. Udzielił wywiadu na Litwie

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Prezydent nazwał "bzdurą" i "kłamstwem" doniesienia, jakoby w Polsce powstały tzw. strefy wolne od LGBT. Andrzej Duda udzielił wywiadu litewskiej telewizji LRT przy okazji wizyty w Wilnie.

Prezydent odpowiedział na pytanie dziennikarzy, dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej. Według Andrzeja Dudy, jest diametralna różnica między pomysłem ojców-założycieli wspólnoty, a tym, co obserwujemy dzisiaj.

- Po to ojcowie założyciele Unii Europejskiej stworzyli tę wspólnotę: jako Wspólnotę Węgla i Stali, jako wspólnotę gospodarczą, jako wspólnotę, w której miały się zacieśniać więzi gospodarcze, które w efekcie miały prowadzić do więzi między narodami. A nie jako twór, w którym będą narzucane nowe wzorce ideologiczne i nowe tradycje nieznane w państwach członkowskich, niebędące w istocie tradycjami poszczególnych narodów. Pod tym względem właśnie w Unii gwarantowana była niezależność państw i narodów - powiedział Duda w litewskiej telewizji. 

Dopytywany, co ma na myśli mówiąc o "ideologicznych wartościach" odparł, że: "na przykład wartości o charakterze lewicowym, które w Polsce nigdy nie miały miejsca i nigdy nie były przejmowane".

- Polska zawsze była krajem tolerancyjnym. U nas nigdy nie było prześladowań na żadnym tle. W krajach Unii Europejskiej były prześladowania np. ludzi o preferencjach seksualnych, natomiast nie w Polsce. W Polsce nie byli prześladowani, nigdy nie było prawa przeciwko takim osobom. U nas jest tolerancja. Zawsze była - podkreślił polski prezydent. 

- Na zasadzie takiej, że to prywatna sprawa człowieka, jego osobista preferencja. Proszę bardzo – to, co on robi w swoim osobistym życiu, w czterech ścianach swojego domu czy mieszkania, to jego prywatna sprawa - przekonywał Duda. 

Na pytanie o "strefy wolne od LGBT" w Polsce, prezydent odparł, że "to jest bzdura, to jest kłamstwo".

- Nigdy czegoś takiego nie było. Jeden działacz LGBT bardzo radykalny i bardzo agresywny zrobił taką kampanię w internecie, fałszując rzeczywistość. To jest fake news! Nigdy nic takiego nie zostało w Polsce przyjęte. Nigdy w rzeczywistości nie było żadnej strefy wolnej od LGBT. To fake news, całkowita potwarz dla Polski. Nigdy nic takiego nie miało miejsca - zapewnił. 

Jak powiedział, samorządy przyjmowały uchwałę o ochronie rodziny i tradycyjnych wartości, ale nie było tam wymienionych żadnych stref anty-LGBT. 

Zobacz też: 

Jaki o Wojewódzkim: W innym kraju media nie chciałyby mieć z tym klaunem nic wspólnego

Woś: Odczepcie się od Maty

Kaczyński: Tusk nie potrafi przegrywać. Nie ma efektu Tuska


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka