Najdroższy McDonald na świecie znajduje się w Libanie. fot. WikimediaPicasa /
Najdroższy McDonald na świecie znajduje się w Libanie. fot. WikimediaPicasa /

Tutaj zapłacisz za Big Maca prawie 200 zł! Kraj zmaga się z galopującą inflacją

Redakcja Redakcja Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Najwięcej na świecie za posiłek w McDonald’s muszą zapłacić klienci w restauracjach w Libanie. To aż 44,45 dolarów, czyli ok. 175,56 zł.

44,45 dolarów za Big Mac z dużymi frytkami i dużą colą to najdroższe na świecie menu sieci restauracji szybkiej obsługi McDonald’s  – wynika z zestawienia przygotowanego przez agregator finansowy Expensivity. Takie ceny znajdziemy w Libanie.

Czytaj też: Zestaw Maty już w McDonald's! Ale nie zamówisz go na wynos...

Najdroższy McDonald na świecie. Ceny

Posiłek dla dzieci, czyli popularny Happy Meal w Bejrucie kosztuje 21,89 dol., co również jest ceną nie do pobicia przez inne kraje. Dla porównania - w najzamożniejszych państwa świata, takich jak Katar czy Luksemburg ten sam zestaw kosztuje odpowiednio 3,02 dol. i 7,04 dol. W „ojczyźnie” McDonald’sa, czyli USA skonsumowanie Happy Meal to wydatek 3,68 dol.

A jakie są ceny w Polsce? McZestaw BigMac kosztuje 21,30 zł, czyli 5,39 dol. Na  Happy Meal wydamy 14,90, czyli 3,77 dol.

Czytaj też: Dziewięć rzeczy, których nie mówią wam o inflacji

Galopująca inflacja

Wygórowane ceny "szybkich posiłków" w Libanie spowodowane są tym, że ten niewielki, bliskowschodni kraj zmaga się z galopującą inflacją i bezprecedensowym kryzysem gospodarczym. Niedobory żywności i leków stały się powszechnym elementem codziennej rzeczywistości – przypomina arabska prasa.

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka