Sylwia Spurek. fot. Facebook
Sylwia Spurek. fot. Facebook

Sylwia Spurek odsyła mięso i mleko do historii! Będzie wyższy VAT?

Redakcja Redakcja UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Europosłanka Sylwia Spurek napisała na Twitterze, że Parlament Europejski przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty "o różnym wpływie na środowisko".

Sylwia Spurek opublikowała zdjęcie fragmentu sprawozdania Parlamentu Europejskiego dotyczące strategii "od pola do stołu" na rzecz sprawiedliwego, zdrowego i przyjaznego dla środowiska systemu żywnościowego. "Odsyłamy mięso i mleko do historii!" - napisała.

Czytaj też: Sylwia Spurek: Kiedyś ludzie będą wstydzić się jedzenia nabiału

Wyższy VAT na produkty "o różnym wpływie na środowisko"

Parlament Europejski przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty "o różnym wpływie na środowisko". Sylwia Spurek powiadomiła o tym na Twitterze.

"Mamy to! Wygląda na to, że PSL i reszta konserwatystów zaczyna przegrywać "wojnę o kotleta i rosół". Wczoraj PE przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym. Odsyłamy mięso i mleko do historii! Taką UE najbardziej lubię" - napisała na Twitterze.


Spurek nawiązała do wypowiedzi lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza: "Będziemy bronić prawa do schabowego i do rosołu z kury. Będziemy bronić normalności".

Czytaj też: Sylwia Spurek chce zakazać reklamy mięsa i nabiału, bo powoduje to cierpienia zwierząt

Unijna strategia "Od pola do stołu"

Strategia "Od pola do stołu" jest częścią Europejskiego Zielonego Ładu. Zakłada przejście na zrównoważoną, zdrową i przyjazną dla zwierząt produkcję żywności,  "popiera przyznanie państwom członkowskim większej elastyczności w stosowaniu różnych stawek VAT na żywność o różnym wpływie na zdrowie i środowisko oraz umożliwienie im wyboru zerowej stawki VAT na zdrowe i zrównoważone produkty żywnościowe, takie jak owoce i warzywa, co jest już stosowane w niektórych państwach członkowskich, ale obecnie nie jest możliwe dla wszystkich, oraz wyższej stawki VAT na niezdrową żywność o dużym śladzie środowiskowym" - wynika z dokumentu.

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka