Tusk: operacji „für Deutschland” patronują ministrowie Schreiber, Rau, itd.

Facebook/Donald Tusk
Facebook/Donald Tusk
Donald Tusk odniósł się do manipulacji, których dopuszcza się TVP po tym jak jeden z użytkowników policzył, ile razy w pokazano w "Wiadomościach" to samo ujęcie zaciśniętych pięści byłego premiera oraz to, kiedy wypowiada słowa „für Deutschland”.

FlasH, autor strony Ekspercitvpis.info, ponad dwa lata temu napisał program, który analizuje „Wiadomości” TVP. System robi zrzut ekranu co 7/10 sekundy, zbierając od 1,5 do 1,8 tys. screenów z każdego wydania. Program to analizuje, wyszukując podobne sceny, nazwiska itd. Wyniki Flash publikuje na Twitterze. 

W TVP wszystkie chwyty dozwolone

To prawdopodobnie dzięki użytkownikom takim jak FlasH dowiedzieliśmy się np., że pracownica Lasów Państwowych dwukrotnie wystąpiła w telewizji - raz służbowo - jako pracownica Lasów Państwowych, a kolejnym razem prywatnie - jako turystyka na wycieczce w Lasach Państwowych.

Zobacz: TVP znowu to zrobiła. Kolejny dzień z Truman Show w Telewizji Polskiej

Tym razem na tapet wzięty został wizerunek Donalda Tuska w TVP. Okazuje się, że główny program informacyjny polskiej telewizji od stycznia 2021 r. pokazał wypowiedź Donalda Tuska, w której wypowiedział on słowa "fur Deutschland" aż 97 razy!

To samo z zaciśniętymi pięściami polityka - TVP pokazało je 27 razy.

Zobacz: "Wiadomości" TVP w kółko pokazują pięści Donalda Tuska i cytat "fur Deutschland"

Tusk zabiera głos

Już wcześniej Tusk skomentował, jak to nazwał, "lekcje niemieckiego z jego udziałem" w telewizji publicznej.

- Żebyście chociaż połowę tych nienawistnych treści w głównych pasmach, przede wszystkim w „Wiadomościach”, zastąpili przemyślaną i skuteczną promocją szczepień - mówił Donald Tusk.

Tym razem Tusk jeszcze ostrzej nawiązał do stosowanej przez TVP manipulacji, pisząc na Twitterze:

W sumie to nawet zabawne, że operacji „für Deutschland” patronują ministrowie Schreiber, Rau, Szefernaker i Müller. Taki gruppenführer Wolf 2.0.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj100 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka