OdNowa RP koalicjantem w Zjednoczonej Prawicy! Marcin Ociepa: Umowa uzgodniona

Marcin Ociepa. Fot. PAP/Leszek Szymański
Marcin Ociepa. Fot. PAP/Leszek Szymański
Umowa koalicyjna została uzgodniona; "lada moment" szczegóły zostaną ogłoszone wspólnie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - poinformował wiceszef MON i prezes stowarzyszenia "OdNowa RP" Marcin Ociepa. Będziemy czwartym koalicjantem w ramach Zjednoczonej Prawicy - dodał.

Na początku września politycy związani w przeszłości z Porozumieniem Jarosława Gowina - oprócz Marcina Ociepy, również posłowie: Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy oraz senator Tadeusz Kopeć powołali stowarzyszenie OdNowa RP, które ma działać w ramach Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS.

Polecamy:

Kongres USA - wysłuchanie na temat "erozji demokracji" w Polsce i na Węgrzech

Polacy chcą mediów i organizacji humanitarnych na terenie stanu wyjątkowego

OdNowa RP koalicjantem PiS

Ociepa pytany w czwartek w TVN24 o podpisanie umowy koalicyjnej, poinformował, że została ona uzgodniona. "Umówiliśmy się tak, że wspólnie ogłosimy lada moment finał tych rozmów. Mogę tylko potwierdzić zakończenie rozmów. Natomiast to, czy zostało podpisane zostanie ogłoszone wspólnie z prezesem (PiS) Jarosławem Kaczyńskim – powiedział.

Dodał, że celem "OdNowy RP" jest forsowanie rozwiązań programowych opierających się o "pięć filarów merytorycznych". Wskazał tu m.in. na "zwiększenie nakładów na armię o 100 proc.". – To jest punkt pierwszy pakietu programowego, który został uzgodniony z PiS – powiedział Ociepa.

Pytany o uzgodnienia dotyczące posad, Ociepa zastrzegł, że trudno mu się odnosić do "plotek i spekulacji medialnych". "Fakty są takie, że dzisiaj zakończyliśmy negocjacje i będziemy czwartym koalicjantem w ramach Zjednoczonej Prawicy". Zapytany, czy "posady wiceministerialne są w tej umowie", odparł, że "są uzgodnienia personalne". Dopytywany, ile jest tych posad, zapowiedział: "będziemy to ujawniać w momencie informowania opinii publicznej o podpisaniu umowy".

Czytaj dalej:

„Wzrosła śmiertelność wśród pacjentów z COVID-19, zwłaszcza niezaszczepionych”

Duda spotkał się z Macronem. "Rozpoczynamy zacieśnioną współpracę"

Szef KRRiT wnioskuje o zbadanie zgodności ustawy o radiofonii i telewizji z Konstytucją

Paulo Sousa ma koronawirusa. Był zaszczepiony

Awantura na komisji ws. raportu NIK o Funduszu Sprawiedliwości. Wójcik robi szopkę

"Związek zawodowy wiceministrów"

– My jesteśmy w klubie parlamentarnym, w ramach tego klubu parlamentarnego działamy jako czwarty koalicjant, i to jest punkt pierwszy preambuły do umowy koalicyjnej. Więc wchodzimy jako koalicjant. Natomiast zapisy poszczególne, takie szczegółowe, będziemy ujawniać na wspólnej konferencji prasowej z panem prezesem Kaczyńskim – zapowiedział Ociepa.

Na uwagę, że na pięciu członków "OdNowy RP", czterej to wiceministrowie, a nawet mówi się o tym, że tworzą oni "związek zawodowy wiceministrów", Ociepa poprosił, aby "nie trywializować". – "OdNowa RP" to nie są to nie są tylko parlamentarzyści, to są też samorządowcy, to są ludzie w całej Polsce. Natomiast kwestie akurat personalne są na końcu tej umowy. (...) Jeżeli część z nas, włącznie ze mną, pełni funkcje ministerialne, to warto to zapisać w umowie koalicyjnej – powiedział Ociepa.

KW

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka