„Wzrosła śmiertelność wśród pacjentów z COVID-19, zwłaszcza niezaszczepionych”

W środę Ministerstwo Zdrowia podało informację o 8361 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej było ich na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Fot. PAP
W środę Ministerstwo Zdrowia podało informację o 8361 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej było ich na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Fot. PAP
Podczas tej fali pandemii zauważyliśmy, że wzrosła śmiertelność wśród pacjentów z COVID-19, zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych. Po pięciu dniach następuje załamanie i zdarza się, że ci pacjenci nie wychodzą z tego – powiedział PAP prezes Szpitala Powiatowego w Rykach Piotr Kienig.

"Dość zatrważające statystyki"

Ze statystyk Szpitala Powiatowego w Rykach (Lubelskie) wynika, że od połowy października, czyli od momentu uruchomienia oddziału covidowego, szpital przyjął 52 pacjentów z koronawirusem, pięć osób wyzdrowiało. Dziewięć osób zmarło, wśród nich osiem było niezaszczepionych i jedna zaszczepiona.

Polecamy:

Duda spotkał się z Macronem. "Rozpoczynamy zacieśnioną współpracę"

Szef KRRiT wnioskuje o zbadanie zgodności ustawy o radiofonii i telewizji z Konstytucją

– Statystyki w naszym szpitalu są dość zatrważające w tak krótkim okresie czasu. Z informacji, które otrzymuję, to umierają osoby, które są niezaszczepione. W przypadku zaszczepionych są to osoby, które mają choroby współistniejące - typu nowotwory. W naszym szpitalu dwie osoby, które zmarły z innego powodu niż COVID-19, chorowały na nowotwory. Koronawirus przyśpieszył koniec życia – powiedział Kienig.

Wysoka śmiertelność wśród niezaszczepionych

– Mogę potwierdzić to, co się mówi o tej fali, że jest wysoka śmiertelność, zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych, krótki czas inkubacji wirusa i załamania się pacjenta. Wcześniej taki pacjent przebywał około 13-14 dni na oddziale i były dobre rokowania. Natomiast teraz okazuje się, że po pięciu dniach następuje załamanie i często się zdarza, że ci pacjenci nie wychodzą z tego – dodał Kienig.

Obecnie szpital w Rykach nie ma już wolnych miejsc dla pacjentów z COVID-19.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało informację o 8361 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej było ich na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Nowych zakażeń na w woj. lubelskim było 1632.

KW

Czytaj dalej:

Paulo Sousa ma koronawirusa. Był zaszczepiony

Awantura na komisji ws. raportu NIK o Funduszu Sprawiedliwości. Wójcik robi szopkę

"Rząd powinien posłuchać Kościoła i zgodzić się na korytarze humanitarne dla uchodźców"

Poseł PiS o karze dla Polski: Wyrok przedwczesny. Niedługo Unia będzie usatysfakcjonowana

Były szef CBA ma kłopoty. Prokuratura postawiła mu zarzuty

Lubię to! Skomentuj85 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości