Prezydent Duda w zagranicznych mediach przybliża "wartość, która jednoczy Polaków"

Andrzej Duda. fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Andrzej Duda. fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Suwerenne państwo – wspólny, urządzany przez nas samych dom oraz najpewniejszy gwarant naszych praw i wolności – jest dla nas dobrem bezcennym; dobrem, w obronie którego gotowi jesteśmy do najwyższych poświęceń - pisze prezydent Andrzeja Duda w artykule w czarnogórskim portalu eSpona.

Z okazji 11 listopada prezydent przybliża czytelnikom "wartość, która jednoczy Polaków", czyli rocznicę odzyskanej po 12 latach niepodległości.

"To przypomnienie olbrzymiego sukcesu, który po dziś dzień napełnia nas radością i dumą. Święto nagrodzonej wytrwałości i optymizmu – bo przecież ani na moment nie pogodziliśmy się z dominacją trzech obcych, absolutystycznych imperiów" - podkreśla.

Jednocześnie Duda zauważa, że "Polska jest dziś krajem, który dynamicznie się rozwija oraz sprawnie wykorzystuje swoją upragnioną wolność i suwerenność".

"Jesteśmy lojalnym członkiem Unii Europejskiej, który pomnaża jej sukcesy na polu globalnej rywalizacji i współpracy. Podejmujemy też znaczny wysiłek, aby chronić jej granice – szczególnie w ostatnich miesiącach" - przekonuje.

Artykuł polskiego prezydenta

Artykuł polskiej głowy państwa, opublikowany także w prasie włoskiej, francuskiej, rosyjskiej czy wietnamskiej, ukazał się w ramach projektu "Opowiadamy Polskę Światu", realizowanego przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej.

Autorami tekstów publikowanych w ramach tej edycji projektu są także minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki, b. minister obrony i spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius, historyk z Uniwersytetu Princeton prof. Harold James i b. dyrektor departamentu w instytucie Yad Vashem, przyznającego tytuły "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata", Mordecai Paldiel.

Wszystkie teksty projektu opublikowane są na portalu www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl. Wiele z nich ukaże się w najbliższych tygodniach w ponad 50 światowych mediach.

Wcześniejsze edycje "Opowiadamy Polskę światu" związane były z rocznicami wybuchu II wojny światowej, wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, Bitwy Warszawskiej, Grudnia '70 czy urodzin św. Jana Pawła II.

Czytaj też:


KJ


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka