"Jak profesjonalnie drzeć ryja." Warsztaty finansowane z budżetu Gdańska

Jak profesjonalnie drzeć ryja na demonstracji?
Jak profesjonalnie drzeć ryja na demonstracji?
Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście organizuje zajęcia z nauki profesjonalnego "darcia ryja" finansowane z budżetu Gdańska. Chętni nauczą się, jak krzyczeć, by nie stracić głosu na drugi dzień.

W nadchodzącą niedzielę w świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku odbędą się nietypowe warsztaty z "darcia ryja". Zapisać na nie już się nie można, bo wszystkie miejsca są zarezerwowane.

Jak profesjonalnie drzeć ryja na demonstracji? Jak robić to, by następnego dnia nie stracić głosu?
Niezależnie od tego czy masz już doświadczenie czy dopiero zaczynasz – te warsztaty są dla Ciebie. Dowiesz się jak rozgrzać głos i ciało, żeby uniknąć „zdarcia gardła”, a dzięki pracy w grupie poczujesz moc wspólnego śpiewu i krzyku.

– piszą organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku.

Chętni nauczą się tego pod okiem i uchem Ady Rusinkiewicz, która jako jedna z nielicznych w Polsce uczy wokalnych technik ekstremalnych takich jak false cord screaming i distortion. Są to najczęściej spotykane techniki w muzyce metalowej i rockowej – false cord pozwala wydobywać z siebie takie dźwięki jak growl czy scream, a distortion dodaje rockowej „chrypy”. Pracy nad tymi technikami uczyła się w czasie licznych warsztatów i kursów, m.in. z Maggy Luyten i Filipem Pikulskim - dodają organizatorzy. 

Wydarzenie odbywa się w ramach działań Klubu Sąsiedzkiego KULTURA i jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

"Na ten cel miasto przeznaczyło aż 47 200 zł "–  napisał na Twitterze bloger Salon24 Janusza Ch, który sam dotarł do tych danych. 


Czytaj też: 


KJ

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka