Radosław Fogiel w Jastrzębowski Wyciska o szczepieniach. fot. canva
Radosław Fogiel w Jastrzębowski Wyciska o szczepieniach. fot. canva

PiS chce wmanewrować opozycję w obowiązkowe szczepienia? Komentuje rzecznik partii

Redakcja Redakcja Jastrzębowski wyciska Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Gościem Sławomira Jastrzębowskiego był rzecznik PiS Radosław Fogiel. Gość stwierdził, że w kwestii szczepień PiS ma bardzo jasne stanowisko.

- Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest jasne. Uważamy, że trzeba się szczepić - powiedział Radosław Fogiel.

Rzecznik PiS o obowiązkowych szczepieniach

- Wasz plan jest taki, żeby wciągnąć opozycję w to, żeby szczepić wszystkich, ale niech oni to wezmą na siebie - powiedział Jastrzębowski do rzecznika PiS. 

- Nie do końca. My po pierwsze podkreślamy wagę szczepień. To jest niewątpliwe, że nawet jak ktoś zachoruje, to przechodzi COVID łagodniej. Tak jak  marszałek Terlecki - w pełni zaczepiony  i zachorował, ale łagodnie - powiedział rzecznik PiS. - Chcemy zachęt pozytywnych do tego, żeby się szczepić. Możemy też rozważyć jakieś punktowe rozwiązania, np. jeśli chodzi o służbę zdrowia. Mówił o tym premier, pojawiają się pomysły, że pracownicy służby zdrowia powinni podlegać rygorowi szczepień - stwierdził polityki PiS.

Co zrobi opozycja ws. szczepień?

Rzecznik PiS nawiązał też do projektu Lewicy ws. obowiązkowych szczepień, który zakłada, że wszyscy dorośli Polacy będą musieli się zaszczepić przeciwko COVID-19.

- Jeśli chodzi o szczepienia populacyjne, od początku stoimy na stanowisku, ze powinny być dobrowolne. Myślę, że dla kogoś, kto obserwuje scenę polityczną ciekawa będzie rozgrywka na opozycji w tej  sprawie. Bo Lewica wychodzi z bardzo ostrym projektem i tak naprawdę nie mówią sprawdzam wobec PiS, ale wobec PO i PSL. Bo Platforma korzysta z luksusu bycia w opozycji krytykując PiS, a jak dostaje projekt Lewicy inny niż nasza koncepcja, to się musi wypowiedzieć. Albo uznaje, że  nasze rozwiązanie jest lepsze albo niech się podpisze pod projektem Lewicy - stwierdził Radosław Fogiel.


Zobacz cały odcinek programu "Jastrzębowski Wyciska":Czytaj też:


imageKJ


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka