Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP

A jednak! Morawiecki zapowiedział wzmocnienie obostrzeń. Co z niezaszczepionymi?

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 124
Rząd do środy przedstawi nowe plany, dotyczące restrykcji pandemicznych i wymogu szczepień w związku z czwartą falą koronawirusa. Powodami reakcji Mateusza Morawieckiego jest wariant Omicron i zbliżające się święta.

- We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet" zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze - przyznał szef rządu na konferencji prasowej, pytany o certyfikaty covidowe i ewentualność obowiązkowych szczepień na koronawirusa. 

Zobacz: 

Plany Putina są niezbadane, ale scenariusz wojenny jest możliwy

Tak właściciel marketu chciał zablokować kontrolę sanepidu. Ucierpiała kobieta

We wrześniu z powodu Covid-19 umarło nie 300, a ponad 1000 osób? Kto kłamie?

- Jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych - ocenił Morawiecki. 

- Będzie wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach. Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce - stwierdził premier. 

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach. Minionej doby wykryto ponad 13 tys. nowych przypadków zakażeń, zmarło 25 osób. 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości