Twitter/Donald Tusk
Twitter/Donald Tusk

Tusk ostro o działaniach PiS i ustawie lex TVN

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Donald Tusk ostro skrytykował działania PiS. Stwierdził, że lex TVN to przykrywka dla wszechobecnej drożyzny i rządowej klęski walki z pandemią. Zapowiadał, że w ramach protestu wyjdzie na Krakowskie Przedmieście.

"Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o godz. 19 na Krakowskim Przedmieściu" - napisał w piątek na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Lex TVN przyjęte przez Sejm

Sejm odrzucił w piątek bezwzględną większością głosów uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

"Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu. #lexTVN" - napisał Tusk.

W podobnym tonie wypowiedział się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Lex TVN to skandaliczny projekt, bez dwóch zdań. Ale nie wrócił akurat teraz przez przypadek. Czymś władza musi przykryć swoją nieudolność, galopującą drożyznę czy tragiczne w skutkach zaniechania w walce z pandemią. Więc uderza w wolne media. Cynizm tej ekipy nie zna granic" - czytamy na Twitterze.


KOD apeluje do prezydenta

W mediach społecznościowych w piątek wieczorem Komitet Obrony Demokracji zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy. "Przypomnimy o naszym apelu 19 grudnia 2021 roku o godz. 19 pod Pałacem Prezydenckim i w całej Polsce" - dodała organizacja.

" target="_blank">


Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma - zdaniem PiS - na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. Ustawa wzbudziła protesty obywateli w wielu miejscach w Polsce, części dziennikarzy, opozycyjnych polityków i ekspertów, według których jest ona wymierzona tylko w telewizję TVN.

WP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka