Wielka afera w Sądzie Okręgowym w Krakowie. W powód konfliktu aż trudno uwierzyć

Fot. Facebook/Krakowscy sędziowie
Fot. Facebook/Krakowscy sędziowie
Sędziowie z Sądu Okręgowego w Krakowie protestują przeciwko zniszczeniu, a potem wyniesieniu już drugiej choinki, którą ozdobili w sposób nawiązujący do tego, co aktualnie dzieje się Polsce.

Kontrowersyjna choinka w sądzie

16 grudnia grupka sędziów postawiła na korytarzu budynku choinkę. Oprócz tradycyjnych ozdób sędziowie powiesili na niej bombki z flagami UE i gwiazdę z flagą w kolorze tęczy (to nawiązanie do symbolu osób LGBT). Zamiast świątecznego łańcucha choinkę oplatał drut kolczasty, który symbolizował sytuację imigrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Następnego dnia zniknął drut kolczasty i gwiazda, a bombki były potłuczone. Sędziowie ponownie ubrali choinkę. Pojawiły się na niej bombki z napisami "nikt nie jest nielegalny", "wolne media",  z symbolem strajku kobiet, z tęczowym napisem  LGBT+, z grafiką  Tour de Konstytucja, oraz drewniane zawieszki z napisem Konstytucja i flagą UE oraz, jak piszą "imitacja drutu/żeby  nie został ponownie zerwany/".

"Wiecie co to jest ? Puste miejsce  po naszej choince. Tak ma być. Z przestrzeni publicznej muszą zniknąć symbole, które są wyrzutami sumienia:prawa europejskie, prawa mniejszości, prawo do informacji, prawo do życia i godności ludzkiej.
Dziś władze sądu wyczyściły sobie sumienie" - napisali krakowscy sędziowie na swoim facebookowym profilu.

Polecamy:

Druga choinka "aresztowana", sędziowie protestują

I tym razem choinka została zniszczona, a następnie wyniesiona przez ochronę sądu, a w jej miejscu pojawiła się choinka "oficjalna", bez kontrowersyjnych ozdób.


Sędziowie o godz. 13.00 zebrali się w budynku  Sądu Okręgowego w Krakowie, żeby zaprotestować przeciwko zarekwirowaniu choinki.Sędziowie chcą wiedzieć, kto regularnie niszczy ich choinkę. Domagają się władz sądu zabezpieczenia monitoringu i wyjaśnienia tego aktu wandalizmu. Prezesem Sądu Okręgowego w Krakowie jest Dagmara Pawełczyk-Woicka, nominowana przez resort Zbigniewa Ziobry i członkini nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

ja


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj164 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo