Życzenia Pary Prezydenckiej i polityków PiS z okazji Świąt Bożego Narodzenia

fot. screen Facebook
fot. screen Facebook
Para prezydencka, marszałek Sejmu oraz minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Życzenia świąteczne Pary Prezydenckiej wraz z nagraniem wideo opublikowano na stronie prezydenta, a także w mediach społecznościowych.

"Święta Narodzenia Pańskiego to najbardziej wyczekiwane dni w roku. Czas, kiedy chcemy być blisko tych, których kochamy. Pora, gdy odżywają najmilsze wspomnienia" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Pierwsza dama wskazała, że "w polskiej tradycji Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce". "Przypominają o tym wyjątkowe ozdoby, potrawy i upominki oraz liczne obrzędy i zwyczaje – te lokalne i te zachowywane w całej Polsce. Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już nastrojowi cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom" - podkreśliła Kornhauser-Duda.

Czytaj też: „Zohydzanie świąt Bożego Narodzenia to próba wydzierania Boga z duszy narodu”

Prezydent przypomniał, że "jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na wigilijnym stole". "To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić Świąt ze swoimi bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze i żołnierze – a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolitej" - zaapelował prezydent.

Małżonka prezydent zwróciła również uwagę na osoby przeżywające trudne chwile i poprosiła o pamięć o nich. "W tym świątecznym czasie każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność. Wyświadczane innym dobro powraca do nas, a pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję" - oceniła.

"Właśnie tego pragniemy państwu życzyć – świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności" - powiedział prezydent.

"Wszystkim naszym rodakom w kraju i zagranicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju – niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok. Niech Boże Dziecię błogosławi naszą Ojczyznę, niech wspiera jej siłę swoją siłą. Życzymy pogodnych, wesołych Świąt! Wszystkiego dobrego!" - mówi na nagraniu Para Prezydencka.'

Życzenia bożonarodzeniowe marszałek Sejmu Elżbiety Witek

Życzenia świąteczne Marszałek Sejmu wraz z nagraniem wideo opublikowano w piątek na stronie Sejmu oraz na YouTube.

"Święta Bożego Narodzenia to taki wyjątkowy czas w roku, kiedy bieg spraw zwalnia, a nasze myśli kierują się w stronę tego, co naprawdę ważne. Chcemy być razem, obok tych, którzy są nam bliscy, są dla nas najważniejsi. Potrzebujemy wspólnoty, wsparcia, otuchy i radości. Szczególnie teraz, w tym niełatwym dla nas czasie" – powiedziała Marszałek Sejmu w okolicznościowym nagraniu.

Witek wskazała, że "Polska wciąż zmaga się ze skutkami pandemii, która doświadczyła wielu z nas, także w ten najbardziej tragiczny sposób". "Dodatkowo przyniosła ze sobą także ogromne wyzwania ekonomiczne. Walczymy z determinacją by ochronić miejsca pracy i zmniejszyć skutki inflacji, obniżyć ceny paliw i energii" – podkreśliła.

Marszałek zaznaczyła, że z takimi samymi problemami zmagają się też inne państwa. Jak zauważyła, "jednak w naszym kraju dodatkowo nałożyła się na nie agresja białoruskiego reżimu". "Pierwszy raz, od bardzo długiego czasu, musimy bronić naszej wschodniej granicy i granicy Unii Europejskiej. Tylko dzięki wytrwałości i poświęceniu polskich funkcjonariuszy oraz żołnierzy, a także solidarnej postawie milionów Polaków, białoruski dyktator został zmuszony do zrobienia kroku w tył. Niestety, nadal jest zagrożeniem i wciąż wymaga od nas skutecznej obrony i determinacji w działaniu" – zaznaczyła.

Witek podkreśliła, że przez te doświadczenia, w tym roku, w wielu polskich domach Święta nie będą takie same, jak zawsze. "Gdy my będziemy siadać do wigilijnego stołu, na wschodniej granicy będą czuwać nasi strażnicy graniczni, policjanci i żołnierze. Pomocy chorym udzielać będą lekarze, ratownicy, pielęgniarki i personel medyczny. Dlatego to do nich i ich rodzin w pierwszej kolejności kieruję życzenia i ciepłe słowa. Niech te Święta, mimo państwa ogromnego trudu i poświęcenia, będą czasem ufności w lepsze jutro" – powiedziała Marszałek w nagraniu.

Jak dodała, "narodzenie Pana Jezusa niesie światło wiary, nadziei i miłości". "Święta Bożego Narodzenia wypełnia blask dobra i radości. Cieszmy się nim. Bądźmy razem. Myślmy o sobie dobrze. Szukajmy tego, co łączy, a nie tego, co dzieli. Razem zawsze jesteśmy silniejsi. Wszystkim Polakom życzę zdrowia, spokoju, radości i wszelkiej pomyślności. Spokojnych i rodzinnych Świąt!" – powiedziała Witek.

Życzenia wicepremiera Piotra Glińskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Na na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowane zostały życzenia świąteczne szefa resortu kultury.

"Wigilijny wieczór to w naszej polskiej tradycji jeden z najpiękniejszych momentów Świąt Bożego Narodzenia. W tym pełnym znaczeń i symboliki dniu życzę Państwu, abyście świąteczny czas spędzili w ciepłej, rodzinnej, życzliwej atmosferze wypełnionej wewnętrznym spokojem, miłością i radością" - powiedział wicepremier Gliński.

"Abyście przeżyli ten czas w dobrym zdrowiu i dbali o zdrowie – swoje i swoich Bliskich" - dodał.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego przekazał także życzenia noworoczne. "Życzę Państwu również, aby nowy, dwa tysiące dwudziesty drugi rok był dla nas wszystkich lepszy – zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Niech będzie to czas wszelkiej pomyślności, realizacji planów i marzeń" - podkreślił Gliński.


Czytaj dalej:KJ

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura