Dymisji Nowak nie będzie. Czarnek usłyszał pytanie, czy jest... głuchy

PAP/Darek Delmanowicz
PAP/Darek Delmanowicz
Minister edukacji był gościem Roberta Mazurka. Ich rozmowa dotyczyła m.in. możliwej dymisji Barbary Nowak, która nazwała szczepionki "eksperymentem". Teraz wicemarszałek Ryszard Terlecki przekazał, że dymisji małopolskiej kurator oświaty nie będzie.

- Ja tam nie mam takich wątpliwości, ale czy pan jest głuchy? To pytanie trzeba zadać - zapytał Mazurek Czarnka, nawiązując do wpisu europosłanki Beaty Mazurek na Twitterze.

Czarnek Beatę Mazurek lubi i szanuje

- Beata Mazurek - europoseł, którą niezwykle szanuję i lubię. Pani poseł zachowuje się tak, jak się zachowuje. To jest jej sposób bycia. Wszyscy jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Generalnie wszystkim moim przyjaciołom zalecam większą wstrzemięźliwość w korzystaniu z mediów społecznościowych. To można zrobić - skomentował w RMF FM Przemysław Czarnek.

Później odniósł się do kwestii małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która publicznie nazwała szczepionki "eksperymentami".

Zobacz: Australian Open bez Djokovicia? Miał zostać aresztowany

- Natychmiast po jej rozmowie w Radiu Zet byłem z nią w łączności. Zatelefonowałem, skrytykowałem jej wypowiedź dotyczącą eksperymentu. Szczepionki nie są eksperymentem. Pani Barbara Nowak przyznała mi rację, że nie powinna zabierać głosu w tej sprawie. Uznała to również w mediach społecznościowych, a dalsze czynności trwają. Teraz spotyka się z panem wojewodą małopolskim, który jest bezpośrednim zwierzchnikiem. Sprawę nadzoruje pan minister Rzymkowski - zdradził Czarnek. 

W mediach społecznościowych minister edukacji zamieścił też zaświadczenie od lekarza. - A propos pytań Beaty Mazurek i wielu innych, pojawiających się od piątku - w załączeniu zaświadczenie - poinformował i wstawił zdjęcie. 


Dymisji Nowak nie będzie

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki przekazał przed chwilą, że dymisji kurator oświaty nie będzie.

- Nie będzie dymisji - oświadczył wiceszef klubu PiS Ryszard Terlecki.

- Rzeczywiście, pani kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania - dodał.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazała, że małopolska kurator oświaty wycofała się ze swoich słów.

- Zostało to też ocenione przez pana ministra i sprawa jest zamknięta - dodała.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka