Andrzej Nowak spocznie na warszawskich Powązkach. Podano datę pogrzebu

By Kontrola - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68039882
By Kontrola - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68039882
Andrzej Nowak, legenda polskiego rocka, ma zostać pochowany w piątek 28 stycznia na warszawskich Powązkach. Założyciel zespołów TSA i Złe Psy zmarł 4 stycznia 2022 roku. Ceremonia ma rozpocząć się o godzinie 11:00.

Informacje na temat pogrzebu przekazała żona artysty. Pogrzeb Andrzeja Nowaka ma mieć charakter państwowy i odbędzie się 28 stycznia. Gitarzysta zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Powązkowskiej 45 w Warszawie. 

Aktualnie trwają przygotowania do transmisji pogrzebu online. Link do ceremonii ma zostać udostępniony w ciągu kilku dni.


Andrzej Nowak nie żyje. W kwietniu skończyłby 63 lata

Andrzej Nowak odszedł 4 stycznia 2022 roku, miał 62 lata. "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji" - taki wpis pojawił się na oficjalnym profilu w dniu jego śmierci.

Był gitarzystą, kompozytorem i producentem muzycznym. Artysta zasłynął przede wszystkim z działalności w zespole TSA, a według wielu fanów był jednym z najlepszych gitarzystów w historii polskiej muzyki. 

Nie wiadomo nic na temat przyczyny śmierci muzyka. Rodzina nie zdecydowała się na ujawnienie informacji.

SW


Przeczytaj też:


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura