fot. screen TVP
fot. screen TVP

TVP o Radzie Medycznej w kilka sekund. W "Wiadomościach" znowu ważniejsze "tuskowe"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 188
Informacja o tym, że większość członków Rady Medycznej przy premierze złożyła rezygnację z doradzania rządowi w sprawie pandemii koronawirusa nie była gorącym newsem dla TVP. W "Wiadomościach" przekazano ją w niecałe 10 sekund! Cenny czas antenowy wykorzystano, aby po raz kolejny zaatakować Donalda Tuska.

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. Powodami, jakie podawali był m.in.  "brak wpływu rekomendacji na realne działania" i "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy". 

"Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych" - napisało 13 członków rady.

Czytaj więcej: Członkowie Rady Medycznej mają dość. Nie chcą już doradzać rządowi ws. epidemii

Rezygnacje w Radzie Medycznej w "Wiadomościach" w kilka sekund

Tematowi dnia, jakim były rezygnacje lekarzy z doradzania rządowi, poświęcono w "Wiadomościach" niecałe 10 sekund. Informację przemycono w materiale na temat wariantu Omikron.

Autorzy materiału przekazali, że w ubiegłym tygodniu na całym świecie zakaziło się 15 mln osób.

- W Polsce liczby też niepokoją. Dziś ponad 16 tys. nowych przypadków, już niemal co dziesiąty to wariant Omikron - mówiono w materiale.  

- Od dziś zmieniona zostanie formuła Rady Medycznej przy premierze po tym, jak trzynastu z siedemnastu jej członków zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie pandemii - przekazał narrator ws. Rady Medycznej. Niestety nie poinformowano nawet o powodach, dla których większość doradców podjęła decyzję o rezygnacji.

"Wiadomości" TVP ciągle o "podatku Tuska"

W najnowszym wydaniu "Wiadomości" znalazł się jednak czas, aby po raz kolejny omówić żądania Komisji Europejskiej, która oczekuje od Polski zapłaty kar za niewstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów. - To kolejna odsłona finansowego szantażu - powiedziała prowadząca Danuta Holecka.

Następnie poinformowano, że "to Platforma Obywatelska podczas swoich rządów podniosła wiek emerytalny". - Zabrała miliardy złotych z OFE, likwidowano komisariaty policji, czy lokalne połączenia autobusowe - mówiono dalej. 

Pojawiło się określenie "Podatek Tuska". Jest ono używane zamiennie do "podatku tuskowego" czy "tuskowego". - Konsekwencje na forum Unii Europejskiej decyzji rządu koalicji PO-PSL ponosimy do dziś, jak w przypadku tak zwanego podatku Tuska - przekonywał narrator.

Polecamy:


KJ


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura