"Jastrzębowski wyciska". Gościem Anna Maria Żukowska z Lewicy

Anna Maria Żukowska, fot. Facebook/oficjalny profil posłanki
Anna Maria Żukowska, fot. Facebook/oficjalny profil posłanki
Sławomir Jastrzębowski rozmawia z Anną Marią Żukowską, posłanką Lewicy. - Przedsiębiorcy muszą przestać tracić czas na pierdoły - powiedziała parlamentarzystka.

Żukowska użyła kiedyś określenia „biedafirmy” w odniesieniu do polskich małych przedsiębiorstw. Co myśli o polskich przedsiębiorcach, o antyszczepionkowcach, i nie tylko.

Oglądaj rozmowę Sławomira Jastrzębowskiego z Anną Marią Żukowską


Kim jest Anna Maria Żukowska

Anna Maria Żukowska ma 38 lat. Studiowała filologię angielską i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Była działaczką Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej, zasiadła też w komitecie organizacyjnym Parady Równości w Warszawie.

Wstąpiła do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, została wiceprzewodniczącą regionu mazowieckiego partii. W 2016 objęła funkcję rzeczniczki prasowej SLD.  W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskała mandat posłanki na Sejm IX kadencji z listy SLD w okręgu warszawskim. W parlamencie została wiceprzewodniczącą Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członkinią Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz rzeczniczką prasową Klubu Parlamentarnego Lewicy.

W styczniu 2021 złożyła rezygnację ze stanowiska rzeczniczki prasowej SLD, co było następstwem przyjęcia przez zarząd tej partii uchwały zakazującej łączenia tej funkcji z wykonywaniem mandatu poselskiego.

[red.]

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka