Studniówka w III LO w Elblągu. Fot. Youtube
Studniówka w III LO w Elblągu. Fot. Youtube

Maturzyści śpiewali "J***ć PiS" na studniówce. Poniosą konsekwencje?

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 351
Na studniówce w Elblągu z głośników leciała piosenka ze słowami "J***ć PiS". Maturzyści tańczyli, bawili się i śpiewali wulgarne hasło. Uczeń, który nagrał całą sytuację i upublicznił filmik został ukarany naganą dyrektora.

Jak ustalił portal tvp.info,  studniówka odbyła się w sobotę 15 stycznia w restauracji Nowa Holandia. W imprezie uczestniczyli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu.  

Dyrektor placówki Beata Orzech powiedziała portalowi, że incydent jest dla nich „nauczką”, a wychowawcy klas przeprowadzą rozmowy z uczniami na temat tego, co zaszło.

Czytaj też: Tak broni się Brejza senior. Uważa, że zarzuty korupcyjne są atakiem politycznym PiS

Uczniowie śpiewali "J***ć PiS" na studniówce

Nagranie zamieszczone przez jednego z uczniów na Tik Toku szybko rozeszło się po sieci. Na kilkunastosekundowym filmie widać tańczących uczniów skandujących za DJ-em hasło "J***ć PiS”.  Nagranie zostało szybko usunięte przez ucznia, który dostał naganę za jego upublicznienie.

Czy uczniów czekają konsekwencje po tym co się stało? Dyrektor Barbara Orzech w wypowiedzi dla portalu tvp.info stwierdziła, że jest to dla nich „nauczka”.

Dyrektor szkoły: To wina DJ-a

Dyrektor szkoły w Elblągu tłumaczy, że szkoła nie miała wpływu na to, co puścił DJ, ale rozmawiała już z firmą, która dobierała utwory. 

- Należy w umowie z DJ zapisać, jaka muzyka nie może być puszczana na studniówce. Wychowawcy zareagowali na sytuację podczas imprezy i przeprowadzili rozmowę z DJ-em, ale niestety utwór już wybrzmiał. Jestem już po rozmowie z firmą DJ Megafon, która dobierała utwory – powiedziała dyrektor Orzech.

- Niestety incydent miał miejsce około godziny 2, gdy nie było mnie już na studniówce, jednak już w poniedziałek została ta sprawa omówiona w pokoju nauczycielskim i wychowawcy zostali zdyscyplinowani – stwierdziła dyrektorka.


Polecamy:

KJ

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj351 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo