PAP/Tomasz Gzell
PAP/Tomasz Gzell

Koronawirus torpeduje Polskę. V fala rozpoczęła się dobre

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 80
Adam Niedzielski zwołał dziś specjalną konferencję pod hasłem "piąta fala zakażeń". Podczas briefingu przekazał bardzo złe informacje. Tylu zakażeń nie było od dawna.

Podczas dzisiejszego briefingu minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że odnotowano 30 586 nowych zakażeń, 966 z nich to zakażenia wariantem omikron.

- Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą można powiedzieć nie mieliśmy do tej pory do czynienia - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie szef resortu zdrowia.

Rekordowa liczba przypadków i testów

Bieżący tydzień jest czasem rekordów - przeprowadzono rekordową liczbę testów, które wykazały rekordową liczbę zakażeń w IV fali pandemii. Sam Niedzielski przyznał również, ze bardzo dynamicznie rośnie również liczba zleceń na testy.

- Dzisiejszy wynik to 30 586 nowych zakażeń. To jest liczba, której nie spotkaliśmy w trakcie całej czwartej fali, mówię o ostatniej fali jesiennej. Tam maksymalne wyniki dotyczące infekcji były poniżej 30 tys. - przekazał miister.

- Dzisiaj te 30 tys. w stosunku do 16 tys. z zeszłego tygodnia to dokładnie wzrost o 90 proc. - zauważył.

- Omikron stal się faktem. Stanowi w strukturze badan naszego genomu ok. 20 proc. Ten udział oznacza ogromną dynamikę wzrostu zakażeń, co oznacza, że sytuacja jest dramatyczna - ocenił Niedzielski.

WP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj80 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości