Tusk o PiS, Pegasusie i wyborach. "KOD wziął na siebie kontrolę wyborów"

Donald Tusk w Ksawerowie. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Donald Tusk w Ksawerowie. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Donald Tusk ogłosił, że opozycja we współpracy z KOD będzie kontrolowała następne wybory parlamentarne, by nie dochodziło do nieprawidłowości. Lider PO ponownie wyraził dużą pewność ws. powołania komisji śledczej w Sejmie.

- Ta władza jest tak zdeprawowana, że będzie potrzebna kontrola wyborów. Weźmie to na siebie KOD - ogłosił w Ksawerowie Donald Tusk. Lider PO jest przekonany, że tylko patrzenie na ręce członkom komisji wyborczych uchroni przed fałszerstwami wyborczymi. - Trzeba mieć nadzieję w zwycięstwo z PiS - podkreślał kilkukrotnie były premier.  

Zobacz: Kukiz dyktuje PiS warunki. "Są pewne granice, których nie przekroczę"

Szef PO ma wielką nadzieję, że komisja śledcza ds. używania Pegasusa jednak powstanie w Sejmie. - Okazało się, że jest możliwe, by do idei powołania komisji dołączyli posłowie, którzy wspierają rząd PiS. I pojawił się pomysł, żeby zbadać dłuższy okres czasu. Ja nie mam nic przeciwko temu - wyjawił Tusk. Jak dodał, chodzi o podsłuchy stosowane przez służby w latach 2005-2007 za pierwszego rządu PiS, później 2007-2015 w czasach koalicji PO-PSL i od końca 2015 do 2022. 

- Pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej znajdą się podpisy nie tylko PO, ale posła Kukiza, Lewicy, PSL, Polski 2050 i Konfederacji. Nie mam pojęcia jak zachowa się PiS, on jest po prostu sparaliżowany strachem. Mogą nie mieć większości - zadeklarował Tusk.

Pytany o ewentualny sojusz z Pawłem Kukizem, który zapowiedział złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej ws. podsłuchów, odparł: - Nie nadużywałbym słowa porozumienie lub sojusz z Kukizem - mówił. 

Czytaj: 

Gortat organizuje charytatywny bal. Gościem specjalnym... Kozidrak po przejściach

Ministrowie z PiS cytowali pytania Q&A. Schreiber krótko o aktywności żony Marianny

Przełomowa deklaracja Bidena, wspomniał o Polsce. To oznacza pewną wojnę z Rosją?


GW

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka