Elsemargriet / Pxhere
Elsemargriet / Pxhere

Wizz Air znów ogranicza połączenia z Polski. A to nie koniec złych wieści

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Wizz Air znów tnie połączenia. Z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika zniknęło kilkanaście tras. Oprócz tego Wizz Air opóźnia terminy przywrócenia pozostałych nieczynnych połączeń z Polski. Niestety, ale niektóre z tras powrócą dopiero pod koniec października tego roku.

Wizz Air podjął decyzję o drastycznych cięciach tras. Jeszcze w grudniu informowaliśmy o tym, że węgierskie linie lotnicze zdecydowały o zawieszeniu 84 połączeń w Europie, z czego 36 dotyczyło lotów z Polski. Niestety, teraz Wizz Air likwiduje kolejne trasy - tym razem chodzi o 18 połączeń.

Wizz Air zmniejsza siatkę połączeń z Polski. Niektóre bezpowrotnie

Wśród połączeń z Warszawy Wizz Air zlikwidował loty do takich miast jak Bergen, Bukareszt, Preveza Akitionu, Saloniki i Wiedeń. Z Krakowa natomiast pasażerowie nie polecą już do Tromso, Trondheimu i Turku. Wizz Air usunął także loty z Katowic do Mykonos, Odessy i Santanderu. Podobnie jest z trasami z Gdańska - zniknęły loty na Mykonos, Odessy, ale też do Bodo, Londynu i Malagi. 

Po jednej trasie zniknęło z rozkładów Poznania i Szczecina. Z Wielkopolski nie polecimy już Wizz Airem do Kutaisi, natomiast ze Szczecina nie będzie można się dostać do Lwowa. Przynajmniej z liniami Wizz Air.

Wizz Air opóźnia powrót wielu połączeń. Trudna sytuacja przewoźnika

Jednak likwidacja 18 połączeń to nie wszystkie złe wieści. Wizz Air kolejny raz opóźnił wznowienie kilkunastu połączeń z Polski. Wszystko z powodu małego zainteresowania na podróże lotnicze, co jest oczywiście związane z trudną sytuacją epidemiczną w całej Europie.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo