Jacek Kurski nie szczepił się na COVID-19. Onet wykorzystał poufne dane.
Jacek Kurski nie szczepił się na COVID-19. Onet wykorzystał poufne dane.

Onet uzyskał dostęp do bazy zaszczepionych. I podaje, kto się nie zaszczepił z PiS

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 207
Prezes TVP Jacek Kurski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz, Antoni Macierewicz - Onet podał nazwiska polityków i ludzi związanych z PiS, którzy nie widnieją w bazach EWP oraz SEPIS, czyli nie zostali zaszczepieni.

Dziennikarz Onetu Kamil Dziubka postanowił sprawdzić, kto w Zjednoczonej Prawicy unikał szczepienia, mimo usilnych próśb ze strony premiera Mateusza Morawieckiego, by wszyscy skorzystali z preparatów na koronawirusa. Dziennikarz mógł to zrobić, bo ktoś udostępnił mu bazy danych Straży Granicznej i sanepidu: Ewidencji Wjazdu do Polski (EWP) oraz Systemu Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej (SEPIS).  

Zobacz: 

Jak podaje Onet, w systemie nie widnieją szczepienia Krystyny Pawłowicz, Jacka Kurskiego i Antoniego Macierewicza. W bazie nie znaleziono wiceministra finansów Kamila Patkowskiego. Resort nie chciał potwierdzić braku szczepienia u młodego polityka, tłumacząc, że to wrażliwe i prywatne informacje. 

Do grona zaszczepionych należą m.in. premier Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński. Była szefowa rządu Beata Szydło przekazała, że swoją dawkę przyjęła w Parlamencie Europejskim. Z dwóch dawek szczepionki skorzystała również małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, która niedawno określiła je mianem "eksperymentu", za co później przepraszała. Onet sprawdził też, czy posłowie Konfederacji są już po dawkach na COVID-19, jednocześnie zwalczając "segregację sanitarną" i podważając skuteczność szczepień. 

Okazuje się, że do punktu po wbicie igły w ramię udali się Konrad Berkowicz i Artur Dziambor. Politycy niedawno demonstrowali na tle transparentu "Szczepienie czyni wolnym". Trzecim zaszczepionym przedstawicielem Konfederacji jest Michał Urbaniak. 

Tymczasem Jacek Kurski wrócił pamięcią do artykułów Onetu na temat wyników testów na COVID-19 w grudniu ub. r. Według Dziubki, mimo dwóch pozytywnych badań, Kurski został potraktowany jako ozdrowieniec i zwolniony z izolacji, by wylecieć do Francji. Przy okazji - twierdzi autor - wyszło, że prezes TVP się nie szczepił, dlatego przed podróżą na Eurowizję Junior musiał się testować.  

Czytaj: 


- Prokuratura przekazała do rozpoznania sprawę wykradzenia moich danych zdrowotnych użytych przez http://Onet.pl do ataku na mnie. Tu też: akt oskarżenia przeciwko red. Dziubce; skarga do UODO; pozew za czyny nieuczc. konk. pko ONET/RAS. Nie ma zgody na hejt i gwałcenie prywatności - napisał Kurski. 

GWKomentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości