Kukiz: TVN24 zmanipulowało rozmowę z Grocem, powycinali zdania

Paweł Kukiz zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury ws. materiału TVN24.
Paweł Kukiz zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury ws. materiału TVN24.
Paweł Kukiz złoży doniesienie do prokuratury na Artura Groca, który przekazał stacji TVN24 fragment nagrania z rozmowy telefonicznej z muzykiem. Paweł Kukiz mówił tam o kulisach współpracy z PiS, "kupowaniu" posłów przez partie i systemie sprawowania władzy w Polsce. W mediach społecznościowych ujawnił treść zawiadomienia.

Lider Kukiz'15 zapowiedział, że zajmie się zawiadomieniem do prokuratury do końca tygodnia z powodu grypy. Kilka minut zarejestrowanej rozmowy telefonicznej z byłym współpracownikiem Kukiza Arturem Grocem wyemitowała w piątek TVN24. 

Kukiz potajemnie nagrany 

- Całe państwo praktycznie wisi na mnie i na trzech głosach - mówił na nagraniu o współpracy, podjętej z Jarosławem Kaczyńskim w lipcu ub. r. W zamian za poparcie dla reform PiS, Zjednoczona Prawica przegłosowała pakiet ustaw ważnych dla Kukiza - m.in. o sędziach pokoju. 

Zobacz: 

Niemiecka gazeta o prawicowym szczycie: Madrid Summit postawił się Putinowi

Ustawa covidowa: będzie można pozwać pracodawcę na 15 tys. zł. Piecha o szczegółach

Miał już nie grać przez problemy z sercem. Wielki powrót Eriksena do futbolu

- Cóż mu może szkodzić zmiana ordynacji wyborczej wtedy, kiedy on nie będzie potrzebował bezpośrednio tych instrumentów władzy, jakie posiada w tej chwili, koniecznych w tej czynnej polityce, żeby k...a można było tę władzę w tym systemie autorytarnym sprawować? - pytał w rozmowie z Grocem Kukiz'15. 

Artur Groc motywował swój ruch chęcią ukazania prawdy o konszachtach PiS z Kukizem. Syn byłego przyjaciela muzyka - Mateusz Groc - starł się kilka miesięcy temu z Dobromirem Sośnierzem w czasie protestu. Polityk Konfederacji został zwyzywany przez przeciwników lex TVN, a Groc stracił pracę w Polsacie. Prokuratura uznała, że realizator stacji zwyzywał Sośnierza, ale go nie znieważył i umorzyła dochodzenie.  

Odwet Groca

W mediach społecznościowych Artur Groc nie ukrywa niechęci do liderów Zjednoczonej Prawicy. - Mateusz zmierzy się z aparatem opresji M. Kamińskiego i Z. Ziobry! Tym dwóm pisowskim aparatczykom, chcemy przekazać jasny komunikat: jesteśmy dobrze przygotowani na konfrontację z wami! - pisał, gdy jego syn odpowiadał przed prokuraturą za zwyzywanie Sośnierza. 

Groc nie ukrywał, że nagrał Kukiza właśnie po tej scysji, gdy prokuratura sprawdzała, czy realizator Polsatu popełnił przestępstwo. - Trochę chroniąc jego, ale też własną osobę, widząc, co się dzieje, postanawiam nagrać rozmowę. Nagrałem ich bodajże dwie. Ale w tym momencie zorientowałem się, że jest to w pewien sposób jakaś polisa - tłumaczył w TVN24. 

- "Czarno na Białym" (TVN24) zaprezentowało pełen manipulacji, szkalujący mnie materiał, którego głównym "paliwem" było kilka wypowiedzianych przeze mnie zdań (1-2 minuty) powycinanych z mojej półgodzinnej telefonicznej rozmowy z Arturem Grocem, potajemnie przez niego nagranej - napisał Paweł Kukiz.  

Zawiadomienie do prokuratury i apel Kukiza

Jak twierdzi muzyk, wypowiedź o "autorytarnym systemie" i "kupowaniu" posłów dotyczyła całej elity politycznej w kraju, a nie tylko PiS. - Zwracam się z apelem do Artura Groca i stacji TVN24 o zaprzestanie manipulacji opartej na kilku wypowiedzianych przeze mnie w rozmowie zdaniach. Rozmowa bowiem dotyczyła CAŁEJ polskiej "sceny" politycznej a nie jedynie Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczyła moich doświadczeń z każdą partią- również Platformą Obywatelską i PSL. Mówiłem też o polskim ustroju politycznym i moich próbach jego zmiany z - w praktyce - autorytarnego na obywatelski, prawdziwie demokratyczny - podkreślił Kukiz. 

Polityk zażądał też opublikowania całości rozmowy, którą nagrał Groc. TVN24 opublikowało tylko fragment nagrania.

- TVN24 bardzo krytycznie (i słusznie) odnosi się do bezprawnego inwigilowania czy nagrywania obywateli. A jednocześnie bez problemu korzysta ze "źródeł" pozyskanych w sposób sprzeczny z prawem. I to w w celu manipulacji polityczne - docieka Kukiz, który dołączył treść zawiadomienia do prokuratury na Groca, który bezprawnie użył - w przekonaniu muzyka - nagranej rozmowy i "ujawnił informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną działalnością publiczną i społeczną, tj. o czyn z art. 266 § 1 k.k." 

 

Kukizowi odpisał publicznie Groc. - Złóż proszę, nie chwal się i nie strasz, po prostu bądź mężczyzną i zamień słowa w czyny - zaapelował były działacz Kukiz'15. 

- Jako jeden z "ciemnoty i dziczy" informuje Cię Pawle, że nie dostałeś nigdy mojego pełnomocnictwa, żeby bić się o mnie i moją Ojczyznę ramie w ramie ze zorganizowaną grupą przestępczą PiS! - podsumował Groc. 

GW


 

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka