Przemysław Czarnek (źródło: PAP)
Przemysław Czarnek (źródło: PAP)

Właśnie ujawnili, ważne wieści dla milionów Polaków. Rząd o krok od decyzji ws. dzieci

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Jak ustalili dziennikarze RMF FM, już od najbliższego poniedziałku może zostać zniesiona nauka zdalna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Lada moment taką decyzję ma podjąć rząd.

Dziś na godzinę 12 zaplanowana jest konferencja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Według ustaleń radia RMF FM, możliwym jest, że w jej trakcie dowiemy się o zakończeniu nauki zdalnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Warto zaznaczyć, że szef resortu edukacji jest zwolennikiem jak najszybszego powrotu dzieci do szkół oraz może w tej sprawie liczyć na poparcie rządu.

Powrót do szkół możliwy z powodu mijającego szczytu piątej fali

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia – zniesienie nauki zdalnej możliwe jest z powodu mijającego szczytu zakażeń piątej fali zakażeń COVID-19. Ponadto wariant Omikron jest znacznie mniej zaraźliwy od poprzednich odmian wirusa. 

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od 27 stycznia uczniowie klas V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych przeszli na nauczanie zdalne. Zawieszone zostało funkcjonowanie stacjonarne placówek. Miało ono potrwać do 27 lutego.

Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych oraz dzieci uczęszczające do przedszkola nadal uczą się stacjonarnie. 

Terminy ferii zimowych nie uległy zmianie.

Jak podaje RMF FM, jeśli w trakcie dzisiejszych obrad nowej rady eksperckiej nic się nie zmieni, to już od najbliższego poniedziałku dzieci wrócą do nauki stacjonarnej.


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości