PKO BP padł ofiarą ataku, oszuści znów w natarciu. Wydano oświadczenie dla klientów

Salon24.pl
Salon24.pl
PKO BP i jego klienci znów na celowniku oszustów. Komisja Nadzoru Finansowego wydała ostrzeżenie, w którym informuje o nowej, niebezpiecznej kampanii wymierzonej w największy polski bank jak i klientów PKO BP.

PKO BP już od dłuższego czasu mierzy się z atakami oszustów. W czwartek Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ostrzegła na Twitterze przed kolejną niebezpieczną kampanią wymierzoną w klientów PKO BP.

PKO BP na celowniku oszustów. KNF apeluje do Polaków

- Ostrzegamy przed niebezpieczną kampanią wymierzoną w klientów PKO BP. W fałszywych wiadomościach e-mail oszuści zachęcają do aktywacji usługi bezpieczeństwa. Wprowadzone na stronie hasła trafiają automatycznie do oszustów. Bądźcie ostrożni! – podano we wpisie KNF.


Do wpisu KNF dołączyła zrzuty ekranów wiadomości od oszustów. W mailu od oszustów, podszywających się pod PKO BP pojawia się następująca informacja: „nasz system rozpoznaje, że nie aktywowałem jeszcze naszej nowej usługi bezpieczeństwa Pkobp IKO , dzięki czemu możesz łatwo zarządzać swoim kontem PKOBP”.

Czytaj też:

PKO BP - fałszywa wiadomość. Zachowaj czujność

W wiadomości podszywający się pod PKO BP oszuści wspominają także o „nowym bezpłatnym ubezpieczeniu Pkobp IKO”, które ma służyć do „zarządzania błyskawicznymi zakupami online do marnowania czasu”. W wiadomości znajduje się link, prowadzący do fałszywego ekranu logowania, które łudząco przypomina stronę PKO BP.

W PKO BP Skarb Państwa ma 29,43 proc. udziału w kapitale zakładowym. PKO Bank Polski – ma łącznie ponad 11 mln, z czego 10,5 mln w segmencie detalicznym.

SW


Czytaj: 


Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie