Aresztowany rzucił się na psycholog z nożyczkami. Dramat w zakładzie karnym w Rzeszowie

Tragedia w zakładzie karnym w Rzeszowie.
Tragedia w zakładzie karnym w Rzeszowie.
37-letni mężczyzna osadzony w rzeszowskim zakładzie karnym rzucił się w trakcie rozmowy z więzienną psycholog, zadając jej wiele ran nożyczkami w okolicach szyi. Kobiety nie udało się uratować.

Napastnikiem okazał się Artur R., który przebywał w areszcie tymczasowym. Podejrzany miał rozmowę w cztery oczy z psycholog. Była to rutynowa konsultacja z tymczasowo aresztowanym. 37-latek sięgnął po nożyczki i zadał 7 ciosów w okolicach szyi kobiety. Natychmiast zawiadomiono pomoc, ale psycholog nie udało się uratować. 

Zobacz: 

Szwecja przyjmowała hurtowo imigrantów. Teraz mówi "nie" Ukrainie

Mówił o "robieniu z płodów farszu do pierożków". Teraz jest zdziwiony zwolnieniem z UJ

Bojkot meczu Polski z Rosją? Boniek jednoznacznie, PZPN pyta FIFA o bezpieczeństwo

Jak podaje RMF FM, zmarła pracowała w służbie więziennej od 2010 roku. Zaatakowana miała 39 lat. Artur R. wyrzucił narzędzie zbrodni przez okno, funkcjonariusze odnaleźli je przy budynku zakładu karnego w Rzeszowie. Psycholog osierociła dwójkę dzieci.

Na miejsce zbrodni przybyli dziś wysłannicy resortu sprawiedliwości, policja zabezpieczyła ślady. Trwa dochodzenie, jak doszło do tragedii i co popchnęło aresztowanego do popełnienia zbrodni w zakładzie karnym na Załężu.  

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej koleżanki – por. Bogumiły Bieniek–Pasierb z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Funkcjonariuszka zginęła na służbie zaatakowana przez tymczasowo aresztowanego, któremu udzielała porady psychologicznej. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną - czytamy w komunikacie Służby Więziennej. 

- Funkcjonariuszka od października 2010 roku pełniła służbę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Zajmowała stanowisko starszego psychologa. W 2017 roku ukończyła szkolenie zawodowe na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej. Pełniła służbę w oddziale dla tymczasowo aresztowanych. Swe obowiązki wykonywała w sposób niezwykle profesjonalny. Stale podnosiła kwalifikacje zawodowe. Z uwagi na zdolności interpersonalne oraz umiejętności budowania kontaktów pełniła funkcję mentora dla potrzeb szkolenia wstępnego w jednostkach podstawowych - dodano. 

 

Czytaj: 

Putin prosi o użycie wojsk za granicą. Jest stosowny wniosek

Kaczyński o decyzji w sprawie Nord Stream 2: lepiej niż nic, ale dużo za mało

Tusk przerwał milczenie ws. agresji Putina. Złożył obietnicę, będzie działać


GW

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo