Wyspa Węży: Rosjanie żądali, by Ukraińcy się poddali. Odpowiedzieli tylko jednym zdaniem

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 93
Ukraińscy pogranicznicy nie zdołali obronić Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Po zaciętych walkach z udziałem rosyjskiego lotnictwa szturmowego i pod ostrzałem z okrętów Floty Czarnomorskiej, zginęli wszyscy. Ich odpowiedź na wezwanie do poddania się była wymowna.

W czwartek władze ukraińskie informowały o zaciętej obronie wyspy, gdzie pomimo „ultimatum wroga”, ukraińscy żołnierze nie poddawali się.

Na nagraniu, które pojawiło się w sieci słychać rosyjski komunikat do ukraińskich sił granicznych: - Tu rosyjski okręt wojenny. Odłóżcie broń i poddajcie się, by uniknąć rozlewu krwi. Na co ukraińscy pogranicznicy odpowiedzieli: - Rosyjski okręcie wojenny, pier... się.

Zobacz wideo:„Na naszej Wyspie Węży broniący jej "do końca" chłopcy, pogranicznicy bohatersko zginęli, ale nie poddali się. Wszyscy zostaną pośmiertnie odznaczeni orderami Bohatera Ukrainy” – poinformował w nocy Wołodymyr Zełenski. Niewielkiej wyspy broniło 13 pograniczników.

Zełenski poinformował w nocy, że w walkach obronnych Ukraina straciła w sumie w pierwszym dniu wojny 137 żołnierzy. 316 zostało rannych.

ja

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka