Wyspa Węży: Rosjanie żądali, by Ukraińcy się poddali. Odpowiedzieli tylko jednym zdaniem

Ukraińscy pogranicznicy nie zdołali obronić Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Po zaciętych walkach z udziałem rosyjskiego lotnictwa szturmowego i pod ostrzałem z okrętów Floty Czarnomorskiej, zginęli wszyscy. Ich odpowiedź na wezwanie do poddania się była wymowna.

W czwartek władze ukraińskie informowały o zaciętej obronie wyspy, gdzie pomimo „ultimatum wroga”, ukraińscy żołnierze nie poddawali się.

Na nagraniu, które pojawiło się w sieci słychać rosyjski komunikat do ukraińskich sił granicznych: - Tu rosyjski okręt wojenny. Odłóżcie broń i poddajcie się, by uniknąć rozlewu krwi. Na co ukraińscy pogranicznicy odpowiedzieli: - Rosyjski okręcie wojenny, pier... się.

Zobacz wideo:„Na naszej Wyspie Węży broniący jej "do końca" chłopcy, pogranicznicy bohatersko zginęli, ale nie poddali się. Wszyscy zostaną pośmiertnie odznaczeni orderami Bohatera Ukrainy” – poinformował w nocy Wołodymyr Zełenski. Niewielkiej wyspy broniło 13 pograniczników.

Zełenski poinformował w nocy, że w walkach obronnych Ukraina straciła w sumie w pierwszym dniu wojny 137 żołnierzy. 316 zostało rannych.

ja

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka