Rosyjski sztab zalegalizował złodziejstwo. Żołnierze mają prawo kraść i napadać na cywilów

źródło: Telegram
źródło: Telegram
W sobotę wywiad wojskowy Ukrainy poinformował o legalizacji maruderstwa przez rosyjską armię. Jak podano, Rosjanie mają przejść w tryb "samowystarczalności". Oznacza to, że to, czego potrzebują, mają zabierać lokalnym mieszkańcom, a także okradać sklepy i magazyny.

Rosjanie z problemami. W zamian mogą legalnie kraść

— Armia okupanta legalizuje wojenne maruderstwo. W związku z nieudaną próbą przeprowadzenia wspaniałego ataku okupanci muszą zmienić taktykę — zaznaczył ukraiński wywiad. Zwrócono też uwagę, że rosyjskie siły mają problemy z dostawami paliwa, jedzenia, sprzętu i amunicji.

Zobacz też:

Tryb "samowystarczalności"

Ukraiński wywiad uważa, że obecnie najważniejszą kwestią dla Rosjan jest umocnienie pozycji oraz zasłonięcie się cywilami. Rosjanie na czas nieokreślony zostaną pozbawieni dostaw zasobów. W efekcie mają oni przejść w tryb "samowystarczalności" do czasu otrzymania kolejnych rozkazów.

— Więc (mają) zabierać wszystko, czego potrzebują, miejscowym mieszkańcom oraz okradać magazyny, sklepy, apteki — komunikuje wywiad.

— Zdjęcia (na których widać przypadki) maruderstwa, które w ostatnich dniach poznał cały świat, nie są pojedynczymi przypadkami. Towarzyszą im liczne przypadki ciężkich zbrodni wobec cywilów: zabójstwa, tortury, gwałty. W tym wobec nieletnich — dodano.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka